zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |

SmodCMS

III c z wizytą w Straży Pożarnej

07.11.2016

Tym razem uczniowie kl. III c 3 listopada udali się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Podczas spotkania uÅ›wiadomili sobie na czym polega trudna i niebezpieczna praca strażaków, którzy swojÄ… pomocÄ… sÅ‚użą nie tylko w razie pożaru, ale także podczas wypadków i klÄ™sk żywioÅ‚owych. Uczniowie mieli niepowtarzalnÄ… okazjÄ™ zobaczyć wyposażenie wozów i remizy strażackiej oraz sprzÄ™ty niezbÄ™dne podczas akcji ratunkowych np: nożyce hydrauliczne, butle tlenowe z maskÄ…, kombinezony, węże strażackie i wiele innych.

AtrakcjÄ… byÅ‚a możliwość wcielenia siÄ™ w rolÄ™ strażaka zakÅ‚adajÄ…c heÅ‚m czy siedzÄ…c w kabinie wozu strażackiego. Takie spotkanie z pewnoÅ›ciÄ… na dÅ‚ugo pozostanie w pamiÄ™ci. Wielu chÅ‚opców wyraziÅ‚o chęć zostania strażakiem - czas pokaże, czy tak bÄ™dzie?

A. Litke

Wersja do druku