zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |

SmodCMS

III c z wizytÄ… na Posterunku Policji w Jarocinie

07.11.2016

Powiatowa Komenda Policji w Jarocinie ma swojÄ… siedzibÄ™ w nowym miejscu, do którego pieszo z wizytÄ… wybraÅ‚a siÄ™ 27 października klasa III c.

Celem spotkania było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa i właściwych zachowań prowadzących do unikania zagrożeń oraz kształtowania poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie i bezpieczeństwo innych.

Na wstÄ™pie funkcjonariusz omówiÅ‚a zasady poruszania siÄ™ po ulicy i chodniku, zwróciÅ‚a uwagÄ™ na niebezpieczeÅ„stwa jakie mogÄ… czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi oraz omówiÅ‚a sposoby unikania ich. Uczniowie dzielili siÄ™ spostrzeżeniami i doÅ›wiadczeniem, zadawali mnóstwo dociekliwych pytaÅ„. Na koniec stwierdzili, że teraz policjant bÄ™dzie kojarzyÅ‚ siÄ™ jako osoba, do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić siÄ™ o pomoc.

Wyposażeni w zasób wiadomoÅ›ci dotyczÄ…cych poruszania siÄ™ po drogach w zorganizowanej grupie zadowoleni ruszyli do szkoÅ‚y.

A. Litke

Wersja do druku