zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

SmodCMS

III c w Jednostce Wojskowej

25.10.2016

24 października uczniowie klasy III c zwiedzali Jednostkę Wojskową w Jarocinie. Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności w obsłudze spycharko-ładowarki SŁ-34, sprawdzić jak ciężki jest hełm, jak oddycha się w masce przeciwgazowej oraz podziwiać w sali tradycji modele samolotów i minerałów.

Dużo frajdy sprawiła możliwość strzelania z karabinku Beryl C na symulatorze oraz prezentacja obsługi robota do rozbrajania niebezpiecznych ładunków wybuchowych.

Żołnierze stworzyli bardzo miłą atmosferę, dzięki której uczniowie śmiało zadawali pytania. Wizyta okazała się nie tylko wspaniałą zabawą, ale także okazją do poszerzenia wiedzy na temat funkcjonowania wojska, pogłębienia uczuć patriotycznych i wiedzy historycznej na temat własnej Ojczyzny. Zanim opuściliśmy koszary zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

A. Litke

Wersja do druku