zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |

VI b z wizytÄ… na Komendzie Policji

24.10.2016

Mój przyjaciel Policjant

11 października klasa VI b udaÅ‚a siÄ™, dziÄ™ki uprzejmoÅ›ci Rodziców jednego z uczniów, do Powiatowej Komendy Policji w Jarocinie. Celem wycieczki byÅ‚o bliższe poznanie pracy policjanta w ramach programu „PoznajÄ™ zawód swoich rodziców”.

W trakcie wyjÅ›cia pod czujnym okiem p. sierż. sztab. Kariny Migalskiej – Cepy uczniowie zwiedzili salÄ™ przesÅ‚uchaÅ„ dla dzieci („Niebieski pokój”), pomieszczenia sÅ‚użbowe techników ZespoÅ‚u Techniki Kryminalistycznej, salÄ™ odpraw, przykÅ‚adowe pomieszczenie biurowe, szatniÄ™ policjantów WydziaÅ‚u Prewencji i Ruchu Drogowego, gabinet Komendanta Powiatowej Policji w Jarocinie oraz strzelnicÄ™.
Wizyta upÅ‚ynęła w niezwykle sympatycznej atmosferze. Podczas krótkiej rozmowy z Panem Komendantem Powiatowej Policji insp. Krzysztofem Rzepczykiem mieliÅ›my okazjÄ™ dokÅ‚adnie obejrzeć mundur policyjny oraz zasiąść na chwilÄ™ w fotelu szefa policji.

Na zakoÅ„czenie wszyscy zostaliÅ›my zaproszeni do obejrzenia filmików dotyczÄ…cych zagrożeÅ„ pÅ‚ynÄ…cych z użycia Å›rodków psychoaktywnych, gÅ‚ównie dopalaczy. MiaÅ‚y one na celu przestrzec mÅ‚odzież przed skorzystaniem ze Å›rodków uzależniajÄ…cych w przyszÅ‚oÅ›ci.

A. Ratajczak

Wersja do druku