zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |

SmodCMS

III f lubi czytać

23.10.2016

„Czytanie to jest odnajdywanie wÅ‚asnych bogactw
i wÅ‚asnych możliwoÅ›ci przy pomocy cudzych sÅ‚ów”.

Jarosław Iwaszkiewicz

29 wrzeÅ›nia w Ogólnopolskim Dniu GÅ‚oÅ›nego Czytania rozpoczÄ™liÅ›my projekt pt. ”Książka moim przyjacielem”. Celem projektu byÅ‚a realizacja jednego z priorytetów polityki oÅ›wiatowej na rok 2016/2017 - Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wÅ›ród dzieci i mÅ‚odzieży. W ramach projektu zastanawialiÅ›my siÄ™ dlaczego warto czytać, poznawaliÅ›my zÅ‚ote myÅ›li o czytaniu. PrzeprowadziliÅ›my wywiad z rodzicami na temat ich ulubionych książek z dzieciÅ„stwa oraz stworzyliÅ›my listÄ™ swoich ulubionych książek. Na koniec stworzyliÅ›my wÅ‚asne książki.

Jest to zbiór naszych opowiadaÅ„ pt. ”Zosia i kropla deszczu”. Po zrealizowanym projekcie uczniowie twierdzÄ…, że :
„LubiÄ™ czytać, bo czytanie jest ciekawe i przenosi w inny Å›wiat” - Marcin G.
„Czytanie jest potrzebne, bo rozwija uczucia” - Patryk C.
„Książki przenoszÄ… do innego Å›wiata i rozwijajÄ… wyobraźniÄ™” - Aleksandra Sz.
„LubiÄ™ czytać, bo żyjÄ™ w dwóch Å›wiatach” - Julia C.
„Czytanie jest super dlatego, że rozwija mózg i ćwiczymy ortografiÄ™” -  Mateusz J.
„LubiÄ™ czytać bo jak czytamy to wiÄ™cej zapamiÄ™tujemy” - Krystian S.

Luiza Szymkowiak

Wersja do druku