zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |

SmodCMS

Widowisko edukacyjne Stanisława Sielickiego

08.10.2016

„Nieważne kto wygra, nieważne kto gra,
ważne by zabawa byÅ‚a na sto dwa”

7 października sala gimnastyczna naszej szkoły była centrum zabawy, radości, śmiechu
i wiedzy.

Po raz kolejny uczniowie mogli obejrzeć widowisko edukacyjne przygotowane przez StanisÅ‚awa Sielickiego. Tym razem prowadzÄ…cy zaprosiÅ‚ zgromadzonych do Å›wiata dobrych obyczajów. Uczestnicy zabawy poznali różne sposoby witania siÄ™, tajniki obrzÄ™dów weselnych oraz żydowskiego Å›wiÄ™ta Chanuka.

Wielu uczniów zostaÅ‚o zaproszonych do zabawy i prezentowaÅ‚o siÄ™ na scenie. Uczniowie ćwiczyli umysÅ‚y, rozwiÄ…zujÄ…c zagadki, rebusy. Widowisko pokazaÅ‚o zgromadzonym, że różnice kulturowe, jÄ™zykowe czy obyczajowe nie stanowiÄ… problemu. Kluczem do zrozumienia innych i nauczenia siÄ™ tolerancji jest wiedza o mieszkaÅ„cach innych części Å›wiata. Nauka poprzez zabawÄ™ okazaÅ‚a siÄ™ zÅ‚otym Å›rodkiem, widowisko podobaÅ‚o siÄ™ wszystkim zgromadzonym – dzieciom i opiekunom.

W. Czyż

Wersja do druku