zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |

SmodCMS

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

03.10.2016

W piątek 30 września nasza szkoła wzięła udział w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.

Akcja miaÅ‚a na celu zachÄ™cić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po dÅ‚ugich wakacjach, a także uÅ›wiadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbÄ™dna w życiu codziennym. O godz. 8.00 Pani dyrektor Elżbieta Markiewicz powitaÅ‚a w sali gimnastycznej cztery komisje skÅ‚adajÄ…ce siÄ™ z trzech mÅ‚odych „egzaminatorów”, klasy III d i III e, koordynatorów i uroczyÅ›cie otwarÅ‚a VI Åšwiatowy DzieÅ„ Tabliczki Mnożenia.

NastÄ™pnie komisje egzaminacyjne sprawdzaÅ‚y rówieÅ›ników oraz kolegów ze starszych klas z tabliczki mnożenia. Uczniowie musieli poprawnie obliczyć zadania z jednego losu, aby otrzymać miÄ™dzynarodowy tytuÅ‚ Mistrza Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole tytuÅ‚ ten otrzymaÅ‚o 120 uczestników.

W akcji wziÄ™li też udziaÅ‚ pracownicy szkoÅ‚y - pani kucharka, pani w sklepiku, pani bibliotekarka oraz rodzice przyprowadzajÄ…cy uczniów do szkoÅ‚y. O godz. 11.30 egzaminatorzy z opiekunami wyszli na ulice Jarocina.

Patrole egzaminacyjne udaÅ‚y siÄ™ do SzkóÅ‚ Ponadgimnazjalnych Nr 1 i Nr 2 w Jarocinie,

UrzÄ™du Miasta w Jarocinie, OÅ›rodka Zdrowia, ksiÄ™garni….

Dzieci egzaminowaÅ‚y również osoby w sklepach, zakÅ‚adzie fryzjerskim oraz napotkanych przechodniów np. policjantów oraz… naszego muzyka pana Zbyszka Tobolskiego.
3 października spotkali siÄ™ ponownie w sali gimnastycznej, aby podsumować VI Åšwiatowy DzieÅ„ Tabliczki Mnożenia. OgóÅ‚em w akcji wzięło udziaÅ‚ 338 osób. Akcja przebiegaÅ‚a w miÅ‚ej, radosnej atmosferze. Wszyscy bardzo dobrze siÄ™ bawili.

Za pomoc w przeprowadzeniu tej akcji BARDZO DZIĘKUJEMY!
Zapraszamy do Galerii na relacje fotograficznÄ… z naszej akcji!

W. Kostuj, M. Idziak

Wersja do druku