zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |

SmodCMS

NOWY ROK SZKOLNY 2016/ 2017

08.09.2016

WyjÄ…tkowe byÅ‚o rozpoczÄ™cie roku szkolnego w naszej "Czwóreczce", która od dzisiaj,
wraz z przedszkolem "Bajeczka", funkcjonuje jako zespóÅ‚ szkóÅ‚.

Jak stwierdziÅ‚a dyrektor szkoÅ‚y Aldona Kostro wyjÄ…tkowość tego roku szkolnego w historii szkoÅ‚y przejawia siÄ™ również w tym, iż naukÄ™ rozpoczęła tylko jedna klasa pierwsza, a w wyniku zmian w polskiej oÅ›wiacie klasy szóste nie opuszczÄ… "Czwóreczki" i bÄ™dÄ… kontunuowaÅ‚y naukÄ™ w klasie siódmej i ósmej.

Dużym przeżyciem dla pierwszoklasistów i ich rodziców byÅ‚o pasowanie na ucznia. SkÅ‚adajÄ…c Å›lubowanie, pierwszoklasiÅ›ci zobowiÄ…zali siÄ™ pilnie uczyć, dbać o dobre imiÄ™ szkoÅ‚y, szanować nauczycieli, koleżanki i kolegów. Po zÅ‚ożeniu przyrzeczenia zostali pasowani specjalnym oÅ‚ówkiem przez paniÄ… dyrektor na peÅ‚noprawnych uczniów naszej szkoÅ‚y. Każdy pierwszak otrzymaÅ‚ również pamiÄ…tkowy dyplom.

Podczas uroczystoÅ›ci obecny byÅ‚ zastÄ™pca burmistrza, Robert Kaźmierczak i Marek Tobolski, radny miejski i przewodniczÄ…cy komisji oÅ›wiaty, którzy w swoim imieniu i  Burmistrza A. Pawlickiego zÅ‚ożyli uczniom i nauczycielom życzenia udanego nowego roku szkolnego i każdego pierwszoklasiste obdarowali ekologicznym piórnikiem z logotypem Jarocina.

Wersja do druku