zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |

SmodCMS

III b z wizytÄ… na Posterunku Policji w Jarocinie

16.06.2016

Na miejsce swojej ostatniej wycieczki uczniowie klasy III b wybrali posterunek policji w Jarocinie. Jest to bardzo nowoczesny i przestronny budynek. Na spotkanie z dziećmi wyszÅ‚a pani policjant Karina Migalska - Cepa, która oprowadziÅ‚a trzecioklasistów po budynku. Dzieci przemierzajÄ…c policyjne korytarze mogÅ‚y zajrzeć do sal w których: przesÅ‚uchuje siÄ™ dzieci, sprawdza siÄ™ linie papilarne zapisane w bazach danych, wiszÄ… historyczne zdjÄ™cia zwiÄ…zane z policjÄ….

Uczniowie swoimi odwiedzinami, narobili sporo haÅ‚asu i wizyta na strzelnicy policyjnej znalazÅ‚a siÄ™ pod znakiem zapytania. Po krótkiej, ale bardzo konkretnej reprymendzie, pani policjant zabraÅ‚ dzieci w to wyjÄ…tkowo chronione i zabezpieczone miejsce. Uczniowie mogli poprawić swoje zachowanie, a w nagrodÄ™, zobaczyć nowoczesne pomieszczenie, w którym policjanci ćwiczÄ… strzelanie.

To byÅ‚a bardzo pouczajÄ…ca wycieczka, która zwróciÅ‚a dzieciom uwagÄ™ nie tylko na ważnÄ… i odpowiedzialnÄ… pracÄ™ policjantów, ale i na ich wÅ‚asne zachowanie w miejscach, gdzie w sposób szczególny należy dbać o jego jakość.

G. Tobolska

Wersja do druku