zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

SmodCMS

Wycieczka do Poznania II d

16.06.2016

10 czerwca klasa IId była na wycieczce w Poznaniu. Najpierw uczniowie wraz z opiekunami udali się do Biblioteki Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu.

Tam czekały na nas przemiłe panie, między innymi: Pani Beata Ciesielska – kierownik biblioteki i pani Małgorzata Kuzera, prywatnie mama naszej koleżanki Dominiki, która na co dzień pracuje w bibliotece w Poznaniu.

Następnie udaliśmy się do Laboratorium Wyobraźni. Było tam wiele zabaw i eksperymentowania, które miały za zadanie rozbudzić u dzieci ciekawość świata, rozwinąć wyobraźnię, a także zainteresować naukami ścisłymi. Potem był Mc Donald i wspaniała „wyżerka”. W końcu ruszyliśmy w drogę powrotną do Jarocina. Byliśmy już blisko Jarocina, gdy nagle nasz autobus zaczął zwalniać, wydawać głośny łoskot, a potem poczuliśmy dziwny „zapach”. Okazało się, że autobus zepsuł się i dalej nie pojedzie. Na szczęście pan kierowca zadzwonił do bazy po następny, a my w tym czasie świetnie bawiliśmy się na placu zabaw, który znajdował się w pobliżu. Po 30 minutach przyjechał po nas następny autobus i tym razem bez żadnych niespodzianek dobrnęliśmy bezpiecznie do Jarocina. Wszyscy stwierdziliśmy, że to była najwspanialsza wycieczka i na długo ją zapamiętamy!

W. Kostuj

Po powrocie dzieci opisały w kilku zdaniach swoje wrażenia z pobytu w bibliotece i laboratorium. Oto one:
Byłam w bibliotece Wydziału Prawa i Administracji. Największe wrażenie zrobiły na mnie lochy, w których kiedyś były więzienia. Znajdują się tu też cenne zbiory książek, ze złoconymi brzegami, z których można korzystać tylko w rękawiczkach. Dowiedziałam się, że w tym budynku był kiedyś bank. Oprowadzanie po bibliotece było fajne. Chodziliśmy w górę i w dół – jak w labiryncie. Bardzo mi się podobało. (Dominika Kuzera)

Byłam na wycieczce w Poznaniu. Zwiedzałam tam między innymi bibliotekę Wydziału Prawa i Administracji UAM, gdzie obejrzałam regały z książkami, wielkie regały wysuwane na korby i cele więzienne. W bibliotece pani pokazywała nam cenne książki. Według mnie wycieczka się udała. (Maria Żabińska)

W piątek byliśmy w bibliotece Wydziału Prawa i Administracji w Poznaniu. Oglądaliśmy magazyny z bardzo wysokimi regałami pełnymi książek i gazet. Zwiedzaliśmy też podziemia, w których dawno temu były cele więzienne. Jednym słowem było super! (Klaudia Łyskawa)

Wycieczka była bardzo fajna. Nie nudziłem się ani przez chwilę. Mogłem wykonywać ciekawe eksperymenty, a najfajniejsze były doświadczenia z prądem i siłą odśrodkową. Podobały mi się te zajęcia. (Michał Gruchalski)

Wersja do druku