zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |

Festiwal Piosenki Szkolnej

08.06.2016

Muzyczna podróż po Å›wiecie

Dnia 7 czerwca uczniowie klas 1- 3 udali siÄ™ w barwnÄ… podroż dookoÅ‚a Å›wiata. ByÅ‚o to możliwe dziÄ™ki 17 edycji Festiwalu Piosenki Szkolnej. Ponieważ obchodzimy Rok Otwartej SzkoÅ‚y, uczniowie mieli za zadanie przygotować piosenkÄ™ i opowiedzieć niÄ… o wybranym przez siebie kraju Å›wiata. Wspólnie wÄ™drowaliÅ›my po Afryce, Indiach, Chinach, Polsce, Karaibach, Hiszpanii i Brazylii, WÅ‚oszech oraz Dzikim Zachodzie. ByÅ‚y z nami przedszkolaki z "Bajeczki" oraz rodzice, którzy dopingowali swoje pociechy. To byÅ‚ piÄ™kny, barwny muzyczny dzieÅ„ w naszej szkole. Każda z klas wyglÄ…daÅ‚a przepiÄ™knie, Å›piewaÅ‚a doskonale i jury (p. Justyna Nawrocka, p. Elżbieta Markiewicz, p. Jolanta Grzegorzewska, p. Hanna Gierczyk i uczennica Oliwia Kmieć) miaÅ‚o "trudny orzech do zgryzienia". UdaÅ‚o siÄ™ jednak wyÅ‚onić zwyciÄ™zców.

Grand Prix zdobyła kl. III c za piosenkę "Ognista Samba" (wych. B. Zdunek)

I miejsce przypadÅ‚o dwóm klasom II d za piosenkÄ™ "Samba de Janeiro" (wych. W. Kostuj) i III b za utwór "Bocca Chica" (wych. G. Tobolska)

II miejsce wyśpiewała klasa II f piosenką "Torero Camomillo" (wych. L. Szymkowiak)

III miejsce zdobyła klasa II e za piosenkę "Ore, ore, my Cyganie" (wych. M. Idziak)

wyróżnienie przyznano kl. III a za utwór "ChiÅ„ska piosenka" (wych. K. Frankiewicz)

Dla wszystkich wystÄ™pujÄ…cych dzieci panie dyrektor przygotowaÅ‚y lody oraz soki, które z przyjemnoÅ›ciÄ… zajadaÅ‚y po gorÄ…cych festiwalowych przeżyciach suto okraszonych emocjami... Na moment poczuliÅ›my zbliżajÄ…ce siÄ™ wakacje i piÄ™kne chwile, które przed nami.

Zapraszamy do galerii!

G. Tobolska