zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |

SmodCMS

Przedstawienie ku pamięci Jana Pawła II

05.06.2016

Czy jest odpowiedni czas, by skupić siÄ™ na osobie Jana PawÅ‚a II – Papieża Polaka, ÅšwiÄ™tego, na Jego dziaÅ‚alnoÅ›ci i nauczaniu? Chyba nie ma konkretnej daty. Może 18 maja – w dzieÅ„ urodzin, 2 kwietnia – w rocznicÄ™ Å›mierci, 16 października – w dniu wyboru na StolicÄ™ PiotrowÄ…, 26 maja – w DzieÅ„ Matki (mamÄ™ EmiliÄ™ utraciÅ‚, gdy miaÅ‚ zaledwie 9 lat), 1 czerwca – jak najbardziej – bo Papież szczególnie ukochaÅ‚ dzieci. Jest On bliski sercu wszystkich Polaków – wierzÄ…cych i niewierzÄ…cych. Możemy siÄ™gać do Jego poezji i prozy codziennie!

Nauczanie papieskie przypomnieli uczniowie klasy Va w montażu sÅ‚owno-muzycznym. Nie zabrakÅ‚o wierszy Karola WojtyÅ‚y, fragmentów encyklik i homilii Jana PawÅ‚a II oraz „Tryptyku rzymskiego”. Dzieci zaÅ›piewaÅ‚y ulubionÄ… pieśń Ojca ÅšwiÄ™tego „BarkÄ™”. PoetyckÄ… refleksjÄ™ zakoÅ„czyÅ‚ utwór „Zaufaj Panu już dziÅ›”.

Wersja do druku