zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |

SmodCMS

III b na Dzikim Zachodzie

03.06.2016

Dnia 3 czerwca, w piÄ™kny, sÅ‚oneczny poranek uczniowie kl. IIIb wybrali siÄ™ na wycieczkÄ™ do Józefowa. Ponieważ Rok Otwartej SzkoÅ‚y zachÄ™ca do poznawania kultur i innych narodowoÅ›ci wyruszyli na spotkanie ze Åšwiatem Dzikiego Zachodu.

Po przybyciu do Wioski IndiaÅ„skiej i powitaniu bladych twarzy przez IndiankÄ™ wszyscy udali siÄ™ do Szeryfa. Tutaj po krótkim sprawdzeniu przez najważniejszego pana w osadzie znajomoÅ›ci jÄ™zyka angielskiego uczniów oraz krótkiej rozmowie blade twarze udaÅ‚y siÄ™ na tor przeszkód. ByÅ‚o trudno, ale dzieci daÅ‚y radÄ™ pokonać chybotliwy most i inne ruszajÄ…ce siÄ™ atrakcje.

Wszyscy z tatuażami i dumnymi minami udali siÄ™ do trapera na pÅ‚ukanie zÅ‚ota. Starszy 85 - letni mężczyzna pochwaliÅ‚ dzieci za umiejÄ™tność sÅ‚uchania i dyscyplinÄ™ podczas poszukiwania zÅ‚ota. Po odnalezieniu - wypÅ‚ukaniu zÅ‚ota z piasku zadaÅ‚ dzieciom trudne pytanie: Co jest ważniejsze, zÅ‚oto czy woda? Dzieci stwierdziÅ‚y bardzo sÅ‚usznie, że woda i znów usÅ‚yszaÅ‚y miÅ‚e sÅ‚owa pochwaÅ‚y od trapera. Dalej byÅ‚o bardzo wesoÅ‚e dojenie dzikiej krowy. Rywalizacja przebiegaÅ‚a z podziaÅ‚em na dziewczynki i chÅ‚opców. Zabawa doskonaÅ‚a ! WspóÅ‚zawodnictwo zakoÅ„czyÅ‚o siÄ™ remisem.

Uczniowie wziÄ™li również udziaÅ‚ w tanecznej zabawie w stylu country, którÄ… prowadzili czerwonoskórzy indianie w przepiÄ™knych strojach. ByÅ‚ także taniec wojenny, który sprawiÅ‚ wiele radoÅ›ci zwÅ‚aszcza chÅ‚opcom. Wyposażeni w indiaÅ„skie pamiÄ…tki, peÅ‚ni wrażeÅ„ uczniowie wrócili do Jarocina. Dzieci z pewnoÅ›ciÄ… na dÅ‚ugo zapamiÄ™tajÄ… odwiedziny w Wiosce IndiaÅ„skiej i klimat innej niż polska kultury. Ich blade twarze staÅ‚y siÄ™ czerwonoskóre, za sprawÄ… piÄ™knej pogody. To byÅ‚a z pewnoÅ›ciÄ… wycieczka, która zaczarowaÅ‚a dzieci i przeniosÅ‚a w inny Å›wiat znany najczęściej tylko z filmów.

G. Tobolska

Wersja do druku