zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |

SmodCMS

Dzień Ziemi i IId

22.04.2016

22.04.2016 roku z okazji Dnia Ziemi dziaÅ‚ajÄ…cy w naszej szkole Klub SzkóÅ‚ UNICEF zorganizowaÅ‚ integracyjne warsztaty plastyczno - wiedzowe. Naszymi gośćmi byli uczniowie kl. II d ze SzkoÅ‚y Podstawowej nr 4 w Jarocinie z wychowawczyniÄ… paniÄ… WiesÅ‚awÄ… Kostuj. Tematyka naszych warsztatów dotyczyÅ‚a ochrony zwierzÄ…t na caÅ‚ych Å›wiecie. Dzieci oglÄ…daÅ‚y filmy edukacyjne, rozwiÄ…zywaÅ‚y krzyżówkÄ™ i zagadki z książki Reginy Gruchalskiej pt. ,,Sawanna’’.

Wspólnie robiÅ‚y papierowe zwierzÄ™ta zagrożone wyginiÄ™ciem w Afryce. Nasi uczniowie i uczennica z SP nr 4 Marysia Å»abiÅ„ska pochwalili siÄ™ adopcjÄ… zwierzÄ…t poprzez organizacjÄ™ WWF Polska. Marysia mówiÅ‚a o swoim sÅ‚oniu Wuwusiu, a pani Regina o naszym rysiu. GoÅ›cie obiecali pomóc nam w adopcji kolejnego zwierzaka, tym razem misia. Adopcja to dobry sposób na pomoc zagrożonym gatunkom.

Aby móc ruszyć w podróż dookoÅ‚a Å›wiata dzieci robiÅ‚y walizki z pieczÄ…tkami z różnych krajów, które mogÅ‚yby odwiedzić. KolorowaÅ‚y również mapÄ™ Å›wiata ze zwierzÄ™tami. PoznaÅ‚y dziÄ™ki temu miejsca ich zamieszkania. Wspólne prace plastyczne zintegrowaÅ‚y uczniów i nauczyÅ‚y zgodnej pracy zespoÅ‚owej. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pysznymi kanapkami i zgodnie stwierdzili, że byÅ‚ to pracowity i udany dzieÅ„. ZapamiÄ™tali też fragment wiersza Pani Reginy: ,,Gdy naszej Ziemi nie pomożemy, jak dinozaury wyginiemy.’’

R. Gruchalska

Wersja do druku