zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |

SmodCMS

Wychowywanie przez wspieranie

12.05.2016

"MiarÄ… czÅ‚owieczeÅ„stwa jest widzenie drugiego czÅ‚owieka, reagowanie na jego życie, wspóÅ‚tworzenie tego życia i wspóÅ‚odpowiedzialność. Ważne w procesie wychowania jest dzielenie siÄ™ z innymi".

RealizujÄ…c to piÄ™kne przesÅ‚anie - zadanie, znajdujÄ…ce siÄ™ na stronie internetowej MEN, uczniowie kl. 3b wziÄ™li siÄ™ do pracy. Wzorem ubiegÅ‚ego roku, dostrzegli i nie przeszli obojÄ™tnie, obok Kubusia, chorego chÅ‚opca z MiÅ‚osÅ‚awia. Jeden z portali spoÅ‚ecznoÅ›ciowych zachÄ™caÅ‚ do wysyÅ‚ania kartek urodzinowych dziecku, które zmaga siÄ™ z nieoperacyjnym nowotworem mózgu. TrzecioklasiÅ›ci ochoczo zabrali siÄ™ do pracy! Wykonali sercami malowane i sprawnymi rÄ…czkami wycinane, przepiÄ™kne kartki na 8 urodziny Kubusia.

JesteÅ›my gÅ‚Ä™boko przeÅ›wiadczeni, że poza uÅ›miechem na twarzy chÅ‚opca i podziwem dla kreatywnoÅ›ci koleżanek i kolegów, zrozumie, że nie jest sam na Å›wiecie, a życzliwość innych da jemu nadziejÄ™ na lepsze jutro. BiorÄ…c udziaÅ‚ w tej akcji uczniowie z kl. 3b po raz kolejny udzielili wsparcia w chorobie Kubusiowi, umilajÄ…c kolorowymi cudeÅ„kami dzieÅ„ urodzin chÅ‚opca.

Tak oto zdrowe dzieci uczą się empatii w szkole, kształtując w sobie otwartą i społeczną postawę, a ta daje podwaliny do bycia dobrym człowiekiem w przyszłości.

G. Tobolska

Wersja do druku