zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |

SmodCMS

Vb z wizytÄ… w ZSP nr 2

27.04.2016

„PrzyszÅ‚ość zaczyna siÄ™ dzisiaj, nie jutro.”

Kim bÄ™dÄ™, gdy dorosnÄ™…
Warsztaty tematyczne w ZSP nr 2 w Jarocinie.

W dniach 08 i 14. 04. 2016 r. klasa V b wzięła udziaÅ‚ w zajÄ™ciach pokazowo-warsztatowych w Zespole SzkóÅ‚ Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w ramach projektu „Zawód moich rodziców”.

Uczniowie mieli okazjÄ™ uczestniczyć w warsztatach fryzjerstwa, Å›lusarstwa, elektryki oraz hotelarstwa. Podczas zajęć nauczyciele opowiedzieli co nie co na temat tajników specjalizacji, którÄ… siÄ™ zajmujÄ… oraz pokazali część praktycznÄ… swoich lekcji. MÅ‚odzi, i może przyszli podopieczni szkoÅ‚y, z ogromnym zaciekawieniem uczestniczyli w pokazach.

W efekcie wytwarzali pole magnetyczne, wÅ‚Ä…czali i wyÅ‚Ä…czali różnego rodzaju lampy, ucinali przewody elektryczne, gÅ‚osowali na najÅ‚adniejszy wystrój stoÅ‚u komunijnego, zadbali o swoje fryzury, popracowali przy maszynach Å›lusarskich oraz zwiedzili warsztat mechanika samochodowego. PiÄ…toklasiÅ›ci dowiedzieli siÄ™ bardzo wiele na temat zawodów, które być może bÄ™dÄ… w przyszÅ‚oÅ›ci wykonywać, usÅ‚yszeli też niemaÅ‚o na temat bezpieczeÅ„stwa pracy oraz szacunku do każdej specjalizacji.
Zadowoleni, rozeÅ›miani, wzbogaceni nowym doÅ›wiadczeniem opuÅ›ciliÅ›my mury szkoÅ‚y, dziÄ™kujÄ…c za tak miÅ‚e przyjÄ™cie oraz chęć wspóÅ‚pracy z mÅ‚odocianym pokoleniem.
Jednak to nie koniec odkrywania tajemnic, bo już w czerwcu wybierzemy się na zajęcia curvingu (rzeźbienia w owocach i warzywach). Nie możemy doczekać się kolejnej wyprawy
i zdobywania wiedzy na temat zawodów naszych rodziców.

A. Ratajczak

Wersja do druku