zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |

SmodCMS

II d w Pałacu Radolińskich

14.04.2016

Dnia 23 marca klasa IId udaÅ‚a siÄ™ na wycieczkÄ™ do PaÅ‚acu RadoliÅ„skich w celu przekazania pomysÅ‚ów dzieci do projektu rozbudowy Muzeum Regionalnego w Jarocinie. W paÅ‚acu powitaÅ‚ nas pan mgr Sebastian Pluta dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie. Pan Dyrektor oznajmiÅ‚ nam, że do tego paÅ‚acu ma być w niedalekiej przyszÅ‚oÅ›ci przeniesione Muzeum Regionalne w Jarocinie i bÄ™dzie dwa razy wiÄ™ksze od obecnego. Najpierw uczniowie obejrzeli piÄ™kne sale i dowiedzieli siÄ™, że już niedÅ‚ugo majÄ… one być zaadoptowane na pomieszczenia muzealne. NastÄ™pnie brali udziaÅ‚ w prezentacji, podczas której zobaczyli nowoczesne muzea w Polsce i na Å›wiecie.

Na koniec wizyty odczytali swoje pomysÅ‚y na temat „Muzeum w moim mieÅ›cie”. Przygotowane przez drugoklasistów pomysÅ‚y bardzo spodobaÅ‚y siÄ™ Panu Dyrektorowi. ZapewniÅ‚ nas, że wszystkie zostanÄ… jeszcze raz przeczytane i być może niektóre z nich uwzglÄ™dnione podczas rozbudowy. Wszyscy uczniowie byli dumni ze swoich pomysÅ‚ów i bardzo zadowoleni, że bÄ™dÄ… mieli pewien wkÅ‚ad w realizacjÄ™ tego wspaniaÅ‚ego przedsiÄ™wziÄ™cia.

W. Kostuj

Wersja do druku