zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |

SmodCMS

II d "Pod Ratuszem"

31.03.2016

UdziaÅ‚ w realizacji przedsiÄ™wziÄ™cia „Dzieci budujÄ… swojÄ… bibliotekÄ™”.

Dnia 31 marca klasa II d wybraÅ‚a siÄ™ do biblioteki „Pod Ratuszem” w Jarocinie. Spotkanie miaÅ‚o na celu zebranie pomysÅ‚ów dzieci do projektu rozbudowy biblioteki "Pod Ratuszem". Uczniowie sumiennie przygotowali siÄ™ do tego zadania. Zrobili opisy biblioteki swoich marzeÅ„, w której chcieliby, aby znajdowaÅ‚o siÄ™ dużo miejsca do czytania i kÄ…cik komputerowy. WedÅ‚ug mÅ‚odych czytelników nowa biblioteka powinna być jasna, kolorowa, przestronna i multimedialna. PomysÅ‚y bardzo siÄ™ spodobaÅ‚y. Oprócz tego, dzieci uczestniczyÅ‚y w zajÄ™ciach plastyczno- technicznych. Uczniowie zamienili siÄ™ w architektów nowej biblioteki.

Zostali podzieleni na 5 grup i każda grupa wykorzystujÄ…c różne materiaÅ‚y i pomoce uczestniczyÅ‚a w pracach nad makietÄ… swojej biblioteki.

W ciÄ…gu 15 minut zaprojektowali bibliotekÄ™ swoich marzeÅ„. ZnalazÅ‚y siÄ™ w niej tradycyjne regaÅ‚y z książkami i takie również na kóÅ‚kach sterowane przez pilota, komputery, hamaki i inne atrakcje. Z tego zadania wywiÄ…zali siÄ™ również wspaniale. Do szkoÅ‚y wrócili tego dnia bardzo zadowoleni.

W. Kostuj

Wersja do druku