zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |

SmodCMS

ZSP nr 2 gościło III b

07.04.2016

Dnia 7 kwietnia uczniowie i nauczyciele ZSP nr 2 otwarli podwoje swojej szkoÅ‚y i przyjÄ™li w goÅ›cinÄ™ uczniów kl.III b.

Na początku było smacznie i zdrowo - lekcja carvingu (rzeźbienie w warzywach i owocach) przebiegła w sympatycznym skupieniu na pracy oraz jej efektach.

Uczniowie z apetytem zajadali różyczki z marchewek, szaszÅ‚yki z jabÅ‚ek oraz podziwiali inne artystycznie wykonane owocowo - warzywne postaci.

PachniaÅ‚o piÄ™knie, samym zdrowiem!!! Dalej przyszedÅ‚ czas na lekcjÄ™ fryzjerstwa. Nasze dziewczynki w lokach i z uÅ›miechami na buziach wychodziÅ‚y z klasy, nie kryjÄ…c satysfakcji z piÄ™knych, artystycznych fryzur, które miaÅ‚y na gÅ‚owach. ChÅ‚opcy byli przycinani i modelowani. Oni również bardzo zadowoleni opuszczali adeptki fryzjerstwa. NastÄ™pnie przyszedÅ‚ czas na poważne rozmowy z panem Å›lusarzem oraz przyglÄ…danie siÄ™ ciężkim urzÄ…dzeniom, które znajdowaÅ‚y siÄ™ w klasie. Oprócz przewiercania otworów w metalu, dzieci rozmawiaÅ‚y z nauczycielem o bezpieczeÅ„stwie w każdym wymiarze oraz szacunku do wszystkich zawodów, jakie wykonujÄ… ludzie. Dalej uczniowie zwiedzili warsztat samochodowy, niektórzy zasiadali za kierownicami samochodów, inni byli pasażerami. Wreszcie przyszedÅ‚ czas na spotkanie z panem elektrykiem. W jego klasie trzecioklasiÅ›ci zapoznali siÄ™ z rożnymi rodzajami oÅ›wietleÅ„, zadawali mnóstwo pytaÅ„, a nauczyciel z cierpliwoÅ›ciÄ… tÅ‚umaczyÅ‚ i wyjaÅ›niaÅ‚ elektryczne wÄ…tpliwoÅ›ci. To byÅ‚a bardzo interesujÄ…ca i wyczerpujÄ…ca (nie tylko uczniów!) wycieczka, która pokazaÅ‚a im innÄ… szkoÅ‚Ä™, a mÅ‚odzież wzbogaciÅ‚a o kontakt z dziećmi, które sÄ… zawsze ciekawe Å›wiata, lubiÄ… pytać i czerpać z tego, co je otacza. DziÄ™kujemy za ten wspólnie spÄ™dzony czas i otwarcie dla nas swych klas oraz podzielenie siÄ™ talentami, które mogliÅ›my z ogromnÄ… przyjemnoÅ›ciÄ… zaobserwować i ich doÅ›wiadczyć.

G. Tobolska

Wersja do druku