zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |

SmodCMS

II d i UNICEF

04.03.2016

W listopadzie uczniowie IId odwiedzili ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ im. UNICEF w Jarocinie i zostali zapoznani z projektem edukacyjnym UNICEF „MALI uczniowie idÄ… do szkoÅ‚y”. Razem z uczniami tej szkoÅ‚y przystÄ…pili do konkursu na najciekawszÄ… książkÄ™ dla Mali. Uczniowie klasy IId z zapaÅ‚em zabrali siÄ™ do pracy. Opowiadania pisali w grupach dwuosobowych i po zaprezentowaniu wybrali dwa, które im siÄ™ najbardziej spodobaÅ‚y.

Były to opowiadania Marysi Żabińskiej i Klaudii Krukowskiej oraz Oskara Zimnego i Szymona Świerblewskiego. Następnie uczniowie wykonali ilustracje do treści opowiadania i zaprojektowali okładki. Gdy książki były już gotowe podarowali je Pani Reginie Gruchalskiej.

W lutym w Zespole SzkóÅ‚ Specjalnych w Jarocinie podczas szkolnego „Dnia Książki dla Afryki” odbyÅ‚o siÄ™ podsumowanie tego projektu. Wszystkie stworzone przez uczniów książki zostaÅ‚y zaprezentowane podczas zorganizowanej w placówce imprezy. Za najciekawszÄ… uznano książeczkÄ™ Oskara i Szymona. CaÅ‚a klasa otrzymaÅ‚a też podziÄ™kowanie za udziaÅ‚ w tym projekcie. Oprócz tego uczniowie ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ Specjalnych w Jarocinie zdecydowali, że książka naszych chÅ‚opców pt. „W poszukiwaniu magicznej lornetki” zostanie wysÅ‚ana do UNICEF POLSKA.
DziÄ™kujemy caÅ‚ej spoÅ‚ecznoÅ›ci uczniowskiej ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ im. UNICEF w Jarocinie i Pani Reginie Gruchalskiej za zaproszenie nas do realizacji tego wspaniaÅ‚ego projektu.

DZIĘKUJEMY!

W. Kostuj