zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |

SmodCMS

Wycieczka III b z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

11.02.2016

9 lutego obchodziliÅ›my DBI pod hasÅ‚em „Lepszy Internet zależy od Ciebie”. Tego dnia uczniowie kl. III b zostali zaproszeni do ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ Ponadgimnazjalnych nr 1 na zajÄ™cia komputerowe, które odbyÅ‚y siÄ™ w pracowni cyfrowych procesów graficznych, a prowadziÅ‚ je pan Konrad Kanafa, nauczyciel tamtejszej szkoÅ‚y – prywatnie tato jednego z chÅ‚opców.

Na poczÄ…tku dzieci obejrzaÅ‚y filmy, które zwracaÅ‚y uwagÄ™ na internetowe niebezpieczeÅ„stwa oraz konsekwencje niewÅ‚aÅ›ciwego korzystania z zasobów sieci. Poważne miny trzecioklasistów wskazywaÅ‚y na to, że do wszystkich te informacje dotarÅ‚y i nikt nie bÄ™dzie bezmyÅ›lnie poruszaÅ‚ siÄ™ w przestrzeni wirtualnej. NastÄ™pnie zaczęły siÄ™ zajÄ™cia praktyczne i wiele niespodzianek! Uczniowie, wÅ‚aÅ›ciwie korzystajÄ…c z Internetu, wybierali zdjÄ™cia, grafiki, które mogli wydrukować oraz zalaminować.

RadosnÄ… twórczość dzieci koordynowaÅ‚a mÅ‚odzież. Wszyscy, a zwÅ‚aszcza p. Kanafa, mieli co robić! Uczniowie jak dotÄ…d nie mieli dostÄ™pu do tak wielu nieznanych sobie urzÄ…dzeÅ„, mogli ich użyć i obserwować dziaÅ‚anie. DziÄ™ki temu trzecioklasiÅ›ci nauczyli siÄ™ ogromnie dużo i z satysfakcjÄ… na buziach, prezentami w dÅ‚oniach wrócili do szkoÅ‚y. To byÅ‚y wyjÄ…tkowo ciekawe i kreatywne zajÄ™cia komputerowe! Niektórzy obiecali, że z chÄ™ciÄ… zapiszÄ… siÄ™ do tej szkoÅ‚y w przyszÅ‚oÅ›ci. DziÄ™kujemy!

G. Tobolska

Wersja do druku