zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

SmodCMS

Noc z Harrym Potterem

31.01.2016

Podczas ferii zimowych z 28.01 na 29.01.2016 r. 29 uczniów wzięło udział w poszukiwaniu Kamienia Filozoficznego. Zabawa rozpoczęła się wieczorem o godz. 19.00. Tiara Przydziału przydzieliła uczniów do 4 domów. Następnie rozpoczęły się rozgrywki drużynowe i indywidualne. Gryfoni, Ślizgoni, Krukoni i Puchoni musieli wykazać się znajomością treści książki J.K. Rowling pt.: „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Rozwiązywali krzyżówkę, sprawdzali swoją celność w rzutach do kosza oraz brali udział w podchodach, w których idąc za wskazówkami umieszczonymi na przygotowanych dla każdego domu mapach, wykonywali zadania. Oparte były na znajomości zaklęć, ale i wymagały umiejętności przeliczenia, ile sykli, knutów czy galeonów trzeba zapłacić za różdżkę, wykazaniu się znajomością języka angielskiego, wykonaniu tiar, okularów i peleryn czy narysowaniu Parszywka. Przed północą przyszedł czas na pytania indywidualne, za które uczniowie otrzymywali dodatkowe punkty poza wcześniej zdobytymi w kolejnych konkurencjach. W końcu rozpoczął się nocny maraton filmowy z Harrym Potterem. Dzięki szwedzkiemu stołowi pełnemu pysznych przekąsek nikt nie czuł się głodny. Wszyscy szczęśliwie doczekali porannego ogłoszenia wyników. Niespodzianek nie było. Podobnie jak w książce wygrał Gryfindor, a jego domownicy otrzymali zakreślacze. Najwięcej punktów indywidualnie uzyskał Gryfon Łukasz Ratajczak z kl. V a, który w nagrodę dostał miotłę Nibusa 2000. Wszystkim uczniom wręczono pamiątkowe certyfikaty udziału oraz zakładki wykonane specjalnie na tę okazję przez Drukarnię Czechak w Jarocinie.

Grupowe zdjęcie zakończyło nocną imprezę, która na pewno długo pozostanie w pamięci uczestniczących w niej uczniów.

Organizatorzy: B. Jóskowiak, E. Palczewska, A. Ratajczak

Wersja do druku