zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

SmodCMS

Dzień Patrona - konkurs recytatorski

13 grudnia 2016 roku odbył się konkurs recytatorski poezji Władysława Broniewskiego dla uczniów klas I-III, który został zorganizowany z okazji Dnia Patrona Szkoły. Wyniki konkursu recytatorskiego:

KLASY I
I miejsce – Liwia Margas (klasa I a)

KLASY II
I miejsce – Dawid Misiak (klasa II c)
II miejsce – Marta Frycholc (klasa II e)
III miejsce – Wojciech Targoński (klasa II b)

KLASY III
I miejsce – Patryk Cajmer (klasa III f)
II miejsce – Aleksandra Grodzka (klasa III b), Mikołaj Świdurski (klasa III a)

WYRÓŻNIENIA
Sandra Szcześniak (klasa I a), Julia Matuszewska (klasa I a), Jonasz Roszak (klasa II a), Adam Bielarz (klasa II d), Gabriela Nowak (klasa II f), Nikola Pruchnik (klasa II g), Nikola Warkocka (klasa III c), Klaudia Krukowska (klasa III d), Jan Targoński (klasa III e)

Gratulujemy!

A. Jackowiak

Dzień Patrona - konkurs plastyczny

Z okazji Dnia Patrona Szkoły został zorganizowany konkurs plastyczny, którego organizatorem był Samorząd Uczniowski klas I – III. Polegał on na wykonaniu ilustracji do wiersza Władysława Broniewskiego. Uczniowie każdego poziomu wykonywali prace inną techniką. Wyniki konkursu plastycznego:

klasa I
I m Zofia Łuczak kl. I a
klasa II
I m Maja Bambrowicz kl. II a
II m Maria Kaźmierczak kl. II a
III m Olga Banaszak kl. II b

klasa III
I m Sandra Marciniak kl. III e
II m Nikodem Józefowicz kl. III d
III m Zofia Banaszak kl. III b

A. Jackowiak

Konkurs ekologiczno-plastyczny

W listopadzie SU klas I – III ogłosił konkurs ekologiczno – plastyczny
„Drugie życie butelki”.

Uczniowie wykazali się inwencją twórczą. Z plastikowych butelek i innych surowców dzieci wyczarowały wiele interesujących prac.

Na wystawie można było podziwiać oryginalne karmniki dla ptaków, wszelkiego rodzaju pojazdy, kolorowe motyle, skarbonki, zwierzęta, ozdoby, a nawet świecącą lampę.
Wyróżnienie otrzymali: Stanisław Niewiada, Tomasz Marecki, Wojtek Bazelak, Patryk Porzucek, Krzysztof Smurawa, Amelia Pietrzak.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada z inicjatywy SU klas I - III obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie dzieci przyniosły do szkoły swoje ukochane misie, które umieściły na honorowym miejscu w klasie. Były zabawy z misiem, a w chwilach smutku miło było przytulić się do swego pluszowego przyjaciela. Tego dnia miś miał jeszcze jedno zadanie do wykonania, chronił bowiem dzieci przed pytaniem, kartkówką czy zadaniem domowym.

Dyskoteka Andrzejkowa

17 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów klas II – III dyskotekę andrzejkową. Zabawa trwała aż dwie godziny. Dziewczynki w dyskotekowych strojach i elegancko ubrani chłopcy bawili się świetnie przy dźwiękach znanych przebojów.

W przerwie między piosenkami reprezentanci poszczególnych klas mogli sprawdzić swoją zwinność w „zabawie z krzesłami”. Zmęczeni, choć zadowoleni wszyscy bezpiecznie wrócili do swoich domów.

Jesienne drzewo

SU w październiku zorganizował konkurs plastyczny pt. „Jesienne drzewo” - praca przestrzenna wykonana dowolną techniką. W konkursie uczestniczyli uczniowie najmłodszych klas. Dzieci wykonały około 50 drzew w jesiennej szacie. Wszystkie prace były piękne, pomysłowe i starannie wykonane. Jury miało wielkim problem z wyłonieniem tych najładniejszych. Po burzliwej dyskusji wybrano sześć najciekawszych prac.
Wyróżnienie otrzymali: Aleksander Bukowski, Stanisław Niewiada, Anna Ciesielska, Blanka Balcer, Łukasz Borowski, Krzysztof Smurawa.

Dzień Chłopaka - Dzień Krawata

30 września z okazji Dnia Chłopca uczniowie klas I – III obchodzili Dzień Krawata.

Tego dnia chłopcy i dziewczynki przyszli do szkoły z założonymi krawatami. Krawaty były pożyczone od taty, od dziadka czy starszego brata. Uczniowie prezentowali się bardzo wytwornie.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy.