zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

Osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2013/ 2014
Osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2014/ 2015
Osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2015/ 2016

Nowy rok szkolny 2016/ 2017 szansą na nowe sukcesy!

V Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Noc z Ikarem”
Miłość ojcowska nie zna granic

Uczniowie naszej szkoły (9 osób) kolejny raz wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Polonistycznym „Noc z Ikarem”. Poetyckie spotkanie z mitem zaowocowało pięknymi utworami. „Wciąż o Ikarach głoszą”, ale tym razem młodzi twórcy pisali o miłości ojcowskiej, miłości Dedala do syna.

„Kochał go swą ojcowską miłością,
Obdarzał niezwykłą cierpliwością”

„Imieniem straconej miłości Dedal nazwał wyspę i morze”

„ Miłość ojcowska piechotą nie chodzi,
Ojciec syna nigdy nie zwodzi.
Ojciec synowi rąk nie związuje,
A syn odwdzięcza się mu jak umie.”

Zacytowane fragmenty pokazują polot i celowość użycia środków stylistycznych przez młodych adeptów sztuki pisarskiej. Wśród naszych uczniów V miejsce zajęła Zofia Ślachetka.
Utwory zauważone to wiersze: Alicji Grygiel i Weroniki Cieślak.

Gratulujemy!

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

W dniu 1 grudnia 2016 r. odbył się w naszej szkole etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Wzięło w nim udział 20 uczniów klas szóstych oraz piątych. Test zawierał 17 zadań zamkniętych oraz 5 otwartych i wymagał od uczniów nieprzeciętnych zdolności i umiejętności matematycznych.
Do etapu rejonowego zakwalifikował się uczeń klasy 6a Łukasz Ratajczak uzyskując 31pkt/ 40pkt.

Serdecznie gratulujemy.

Komisja konkursowa

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 2 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół nr 4 w Jarocinie odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, w którym wzięło udział 16 uczniów. Niestety nikomu nie udało się zakwalifikować do następnego etapu.

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

Dnia 25 listopada 2016r. w Zespole Szkół nr 4 w Jarocinie odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, w którym wzięło udział 16 uczniów z klas V i VI.
Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
1. Jakub Sieradzki – 33/ 40 pkt
2. Zuzanna Kuzera – 31/ 40 pkt
3. Maria Gęstwa – 30/ 40 pkt

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy

24 listopada, uczniowie klas szóstych: M. Gęstwa, J. Kumoch, Z. Kuzera, D. Sobczak wzięli udział w szkolnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Niestety nikomu nie udało się uzyskać limitu punktów, które pozwoliłyby na udział w etapie rejonowym. Dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie się do konkursu.

Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

22 października obchodziliśmy Wspomnienie Świętego Jana Pawła II Papieża. Osobę tego wyjątkowego Polaka uczciliśmy Tygodniem Dobrych Uczynków, odbył się też Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

Laureatami zostali:
Miłosz Kaliński z kl. IV c - I miejsce