CO? GDZIE? KIEDY?

CO? GDZIE? KIEDY?


Cześć Ich pamięci


1 marca 2017r. POCZET SZTANDAROWY wziął udział w uroczystych obchodach Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Spotkanie z historią lat 1944-1963 odbyło się przy budynku Gimnazjum nr 1, na którym znajduje się tablica poświęcona ofiarom reżimu komunistycznego.

I. Woźnica


KONKURS RECYTATORSKI POEZJI
WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO

6 grudnia 2016 r. odbył się, jak co roku, w naszej szkole Konkurs Recytatorski Poezji Władysława Broniewskiego. Wzięło w nim udział 35 uczniów z klas IV - VI.


L A U R E A C I
Oliwia Burchardt
Maria Gęstwa
Zuzanna Kuzera
Weronika Cieślak
Oliwia Kubiak
Mateusz Roszak
Szymon Kolasiński

W Y R Ó Ż N I E N I A
Marianna Matłoka
Zuzanna Kowalska
Adam Konarkowski
Michał Szajda
Mateusz Mocek
Bartosz Żychski

RECYTACJE ZAUWAŻONE
Roksana Grześkiewicz
Urszula Winniewicz

Gratulujemy!

K. Motała


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – pamięć uczy

Poczty sztandarowe reprezentowały naszą szkołę podczas uroczystych obchodów 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wzięliśmy udział w mszy świętej w intencji narodu i bohaterów powstania wielkopolskiego. Następnie w kolumnie z żołnierzami i harcerzami przeszliśmy na rynek, gdzie odbył się capstrzyk oraz uroczyście odsłonięto tablicę ku pamięci pierwszego protestu dzieci w obronie mowy polskiej.

I. Woźnica


ŻAKOWANIE

Żakowanie czyli przyjęcie czwartoklasistów do starszej braci uczniowskiejodbyło się w naszej szkole 13. 10. 16 r. Uczniowie wzięli udział w różnych konkurencjach, aby zasłużyć na miano Żaka. Wykonali pomysłowe logo Zespołu Szkół nr 4. Do wielkiej Księgi Mądrości wpisano ciekawe przepisy na udany rok szkolny. Wiele radości i emocji przyniosła konkurencja sportowa. Wszyscy wykazali się kreatywnością i "dorosłością". Klasy otrzymały dyplomy "Pasowania na Żaka"

I. Woźnica


CZAPKOWANIE SU

 9 września 2016 r. odbył się pierwszy apel cykliczny. Pani Dyrektor uroczyście nałożyła birety Radzie SU, wybranej przez społeczność szkolną.

I. Woźnica