CO? GDZIE? KIEDY?

CO? GDZIE? KIEDY?


Bal karnawałowy

21 lutego 2019 r. dzieci z klas I-III wspaniale bawiły się podczas zabawy karnawałowej przygotowanej przez SU klas I-III i wychowawców klas młodszych. Kolejny raz rodzice wykazali się pomysłowością w przygotowaniu strojów. Zabawa i konkursy sprawiły wszystkim wiele radości.


Poczta Walentynkowa


14 lutego SU kl. I – III na korytarzu II piętra zorganizował Pocztę Walentynkową. Każdy kto chciał mógł przesłać wybranej osobie walentynkę z wyrazami przyjaźni, koleżeństwa. Posłańcy rozdali pocztę walentynkową, wywołując na twarzach obdarowywanych szczery uśmiech i radość.

Beata Zdunek


Konkurs ortograficzny

W styczniu odbył się szkolny konkurs ortograficzny „Język polski znam i o niego dbam” dla dzieci kl. II – III. Uczniowie rozwiązywali rebusy, krzyżówki, uzupełniali wyrazy, pełne „pułapek” ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali Ci, którzy wykazali się znajomością zasad ortograficznych i umiejętnością wykorzystania ich w praktyce.


Dyskoteka andrzejkowa

28 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową dla uczniów klas II i III. Dzieci bawiły się wyśmienicie przy dźwiękach dyskotekowych przebojów. W sali wróżb miały okazję sprawdzić, co przyniesie im przyszłość.

Wszyscy zadowoleni wrócili do domów z wiarą, iż spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

B. Zdunek


21 listopada – Światowy Dzień Życzliwości

Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej!
21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Tego dnia ubrani na biało wręczyliśmy własnoręcznie wykonane kolorowe karteczki najbardziej życzliwym nam osobom. Był to dzień wzajemnej koleżeńskiej pomocy i uśmiechu.

Beata Zdunek


Dzień Pluszowego Misia


W piątek 23 listopada uczniowie kl. I- III obchodzili Święto Pluszowego Misia.
Małe, duże, brązowe, mięciutkie pluszaki opanowały korytarz II piętra i towarzyszyły dzieciom w nauce i w zabawie. Misie tego wyjątkowego dnia miały czarodziejską moc. Uchroniły swoich właścicieli przed sprawdzianami i zadaniami domowymi.

B. Zdunek


Moje ulubione zwierzątko – konkurs plastyczny


Podczas listopadowego apelu Samorządu Uczniowskiego klas I – III został rozstrzygnięty konkurs plastyczno – techniczny „Moje ulubione zwierzątko”. Prace dzieci wykonane z różnych materiałów i różnymi technikami można było podziwiać na wystawie. Były tam pieski, kotki, ptaki, wiewiórki, biedronka, a nawet krokodyl oraz rekin.

Gratulujemy!
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Beata Zdunek


Międzynarodowy Dzień Zwierząt


W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zwierząt. Aby zwrócić uwagę dzieci na los porzuconych zwierzaków SU klas I – III zorganizował zbiórkę karmy na potrzeby Schroniska w Radlinie. I tym razem dzieci nie zawiodły. Zebraliśmy mnóstwo smakołyków. Wszystkim uczniom, którzy włączyli się w akcję na rzecz pomocy zwierzętom serdecznie dziękujemy. „Zwierzakowe przysmaki” zostały przewiezione do schroniska.

B. Zdunek