CO? GDZIE? KIEDY?

Dyskoteka Andrzejkowa

Andrzejki to czas wróżb i zabaw przed nadchodzącym Adwentem. Z tej okazji 27 listopada SU kl. I – III zorganizował dyskotekę andrzejkową. Dzieci bawiły się przy dźwiękach swoich ulubionych utworów muzycznych oraz brały udział w andrzejkowych wróżbach, przygotowanych przez starsze koleżanki z klasy V c. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za wspólnie spędzony czas.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

24 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy uczeń z klas I – III przyszedł do szkoły z pluszowym przyjacielem. Misie były małe, duże, puchate i mięciutkie. Towarzyszyły dzieciom na lekcjach, pilnowały porządku i ciszy podczas zajęć, umilały czas na przerwach oraz chroniły tego dnia swych właścicieli przed kartkówką, sprawdzianem i zadaniem domowym.

Dzieci stwierdziły jednogłośnie, że za rok o tym czasie misie ponownie odwiedzą naszą szkołę.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

„Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia,
a ich działanie jest naprawdę wielkie”.
Matka Teresa z Kalkuty

21 listopada z inicjatywy Małego Samorządu w klasach I – III obchodzono Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to wyjątkowy dzień, pełen serdecznych słów, gestów, szczerych uśmiechów i pozytywnych emocji. W klasach królował biały kolor, oznaka czystości i dobroci. Dzieci własnoręcznie przygotowywały kolorowe karteczki i wręczały je najbardziej życzliwym osobom w klasie.
Oto uczniowie, na których życzliwość można zawsze liczyć.

Zachęcamy do bycia życzliwymi codziennie, nie tylko 21 listopada.

Pamiętamy

Przedstawiciele SU klas I – III zapalili znicz pod obeliskiem z tablicą pamiątkową poświęconą Braciom Kaniewskim. Dzieci minutą ciszy uczcili pamięć rodowitych jarociniaków, którzy zasłużeni w walce o niepodległość ponieśli śmierć w czasie II wojny światowej.

Beata Zdunek

Konkurs ekologiczny „Nie ma śmieci, są surowce”

I m Laura Skowrońska oraz Maja Skokowska
II m Jan Polaszyk oraz Marek Baranek
III m Judyta Formela oraz Jakub Kmieć

Wyróżnienia
Olga Szymczak, Kamila Michniacka, Mikołaj Filipiak, Krzysztof Smurawa

Symbole jesieni

W październiku Samorząd Uczniowski klas I - III zorganizował konkurs plastyczny pt. "Symbole jesieni". Uczniowie wykazali się bardzo dużą kreatywnością. Wykonali ciekawe i barwne prace. Efekty można podziwiać na II piętrze naszej szkoły, gdzie została zorganizowana wystawa.

Konkurs plastyczny „Symbole jesieni”
I m Maria Krystkowiak oraz Julia Konarkowska
II m Jakub Kmieć oraz Zuzanna Rosiak
III m Maja Węclewska oraz Bartosz Przestacki

Wyróżnienia
Julia Dzierla, Zofia Łuczak, Aleksander Bukowski, Wiktoria Miklowicz, Bartosz Burzak

Dzień Chłopaka – Dzień Krawata

29 września z okazji Dnia Chłopca dzieci klas I – III obchodziły Dzień Krawata. Uczniowie ubrani w krawaty prezentowali się wyjątkowo wytwornie i uroczyście, a przy tym odrobinę zabawnie. Krawaty były pożyczone od taty „ze ślubu”, od dziadka „od święta”, od starszego brata „ze studniówki”. Niektórzy chłopcy założyli własne krawaty, ciekawe były te zrobione i ozdobione samodzielnie.
SU dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy.