CO? GDZIE? KIEDY?

CO? GDZIE? KIEDY?


Mistrz ortografii klas II i III


SU zorganizował konkurs ortograficzny pod hasłem „Język polski znam i o niego dbam”. W konkursie wzięli udział reprezentanci klasy II i klas III. Uczniowie rozwiązywali test składający się z rebusów, zagadek ortograficznych, krzyżówki oraz tekstu z lukami. Dzieci musiały wykazać się również znajomością zasad ortografii. Po dogrywce wyłoniono zwycięzców.


Kl. II
I m Liwia Margas
II m Aleksander Bukowski
III m Wiktor Dabek
Kl. III
I m Julia Raczkiewicz, Oliwia Ignasiak
II m Wiktoria Ostenda
III m Hubert Gabryszak
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

B. Zdunek


Wielkanocny baranek

W okresie Świąt Wielkanocnych na korytarzu II piętra zorganizowano wystawę świątecznych baranków. Były to przepiękne prace przestrzenne, wykonane różnymi technikami i z różnych materiałów. Wysoki poziom prac utrudnił komisji wyłonienie laureatów. Po burzliwej dyskusji przyznano:
I m Jakub Kmieć
I m Bartosz Bartkowiak
II m Jakub Mrowicki
II m Paweł Mrowicki
III m Sandra Szcześniak
III m Stanisław Pietrzak

Gratulujemy!

B. Zdunek


Pomagam innym

SU kl. I – III postanowił sprawić niespodziankę dzieciom z Domu Dziecka w Górze. W okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne uczniowie wraz z opiekunami złożyli wizytę wychowankom Domu Dziecka. Zawieźli do placówki paczki z artykułami papierniczymi, zebranymi podczas akcji „Pomagam innym”. Uśmiech i radość na twarzach dzieci, które wywołały nasze podarunki była najwspanialszą formą podziękowania.


B. Zdunek


Dzień Kobiet

8 marca 2018 r. z okazji Dnia Kobiet dzieci klas I - III wykonały kolorowe kwiatki i nosiły je przypięte do sweterków. Mimo. że kwiatki były zrobione z papieru od razu w szkole zapachniało wiosną. W takim nastroju składaliśmy życzenia wszystkim paniom i dziewczynkom.

L. Walendowska


Pakujemy prezenty

Podczas styczniowego apelu Samorządu Uczniowskiego klas I-III został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na najładniej zapakowany prezent bożonarodzeniowy. Wszystkie prace zostały wykonane samodzielnie przez uczniów podczas zajęć plastycznych. Poniżej prezentujemy listę wyróżnionych:

Jakub Grygiel
Zuzanna Wiencek
Zuzanna Janc
Wiktor Dąbek
Tomasz Stęchlicki
Weronika Świderska
Olga Banaszak
Stanisław Józefowicz
Maria Kaźmierczak
Zuzanna Kołodzińska
Julia Raczkiewicz
Julia Konarkowska


Dzień Patrona Szkoły

Jak co roku w grudniu nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona Szkoły. Z tej okazji Samorząd Uczniowski klas I – III zorganizował konkurs recytatorski poezji Władysława Broniewskiego oraz konkurs plastyczny, polegający na wykonaniu ilustracji do wybranego wiersza poety. Laureaci w obu konkursach zostali wybrani w trzech kategoriach wiekowych.

LAUREACI KONKURSU RECYTATORSKIEGO
KLASA I
I miejsce – Maja Skokowska
II miejsce – Olga Szymczak
III miejsce – Gabriela Kiełb

KLASA II
I miejsce – Liwia Margas

KLASA III
I miejsce – Wiktoria Ostenda
II miejsce – Dawid Misiak
III miejsce – Rafał Pietryga

Nagrodzone prace dzieci w konkursie plastycznym z okazji Dnia Patrona Szkoły.

LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO

klasa I
I miejsce – Olga Idziaszek
II miejsce – Julia Szymkowiak
III miejsce – Jan Polaszyk

klasa II
I miejsce – Zofia Durska

klasa III
I miejsce – Julia Raczkiewicz
II miejsce – Gabriela Waleńska
III miejsce – Klaudia Skotarczyk


Dyskoteka Andrzejkowa


Andrzejki to czas wróżb i zabaw przed nadchodzącym Adwentem. Z tej okazji 27 listopada SU kl. I – III zorganizował dyskotekę andrzejkową. Dzieci bawiły się przy dźwiękach swoich ulubionych utworów muzycznych oraz brały udział w andrzejkowych wróżbach, przygotowanych przez starsze koleżanki z klasy V c. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za wspólnie spędzony czas.

Beata Zdunek


Światowy Dzień Pluszowego Misia

24 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy uczeń z klas I – III przyszedł do szkoły z pluszowym przyjacielem. Misie były małe, duże, puchate i mięciutkie. Towarzyszyły dzieciom na lekcjach, pilnowały porządku i ciszy podczas zajęć, umilały czas na przerwach oraz chroniły tego dnia swych właścicieli przed kartkówką, sprawdzianem i zadaniem domowym.

Dzieci stwierdziły jednogłośnie, że za rok o tym czasie misie ponownie odwiedzą naszą szkołę.

Beata Zdunek


Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

„Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia,
a ich działanie jest naprawdę wielkie”.
Matka Teresa z Kalkuty


21 listopada z inicjatywy Małego Samorządu w klasach I – III obchodzono Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to wyjątkowy dzień, pełen serdecznych słów, gestów, szczerych uśmiechów i pozytywnych emocji. W klasach królował biały kolor, oznaka czystości i dobroci. Dzieci własnoręcznie przygotowywały kolorowe karteczki i wręczały je najbardziej życzliwym osobom w klasie.
Oto uczniowie, na których życzliwość można zawsze liczyć.

Zachęcamy do bycia życzliwymi codziennie, nie tylko 21 listopada.


Beata Zdunek


Pamiętamy

Przedstawiciele SU klas I – III zapalili znicz pod obeliskiem z tablicą pamiątkową poświęconą Braciom Kaniewskim. Dzieci minutą ciszy uczcili pamięć rodowitych jarociniaków, którzy zasłużeni w walce o niepodległość ponieśli śmierć w czasie II wojny światowej.

Beata Zdunek


Konkurs ekologiczny „Nie ma śmieci, są surowce”

I m Laura Skowrońska oraz Maja Skokowska
II m Jan Polaszyk oraz Marek Baranek
III m Judyta Formela oraz Jakub Kmieć

Wyróżnienia
Olga Szymczak, Kamila Michniacka, Mikołaj Filipiak, Krzysztof Smurawa


Symbole jesieni

W październiku Samorząd Uczniowski klas I - III zorganizował konkurs plastyczny pt. "Symbole jesieni". Uczniowie wykazali się bardzo dużą kreatywnością. Wykonali ciekawe i barwne prace. Efekty można podziwiać na II piętrze naszej szkoły, gdzie została zorganizowana wystawa.

Konkurs plastyczny „Symbole jesieni”
I m Maria Krystkowiak oraz Julia Konarkowska
II m Jakub Kmieć oraz Zuzanna Rosiak
III m Maja Węclewska oraz Bartosz Przestacki

Wyróżnienia
Julia Dzierla, Zofia Łuczak, Aleksander Bukowski, Wiktoria Miklowicz, Bartosz Burzak


Dzień Chłopaka – Dzień Krawata

29 września z okazji Dnia Chłopca dzieci klas I – III obchodziły Dzień Krawata. Uczniowie ubrani w krawaty prezentowali się wyjątkowo wytwornie i uroczyście, a przy tym odrobinę zabawnie. Krawaty były pożyczone od taty „ze ślubu”, od dziadka „od święta”, od starszego brata „ze studniówki”. Niektórzy chłopcy założyli własne krawaty, ciekawe były te zrobione i ozdobione samodzielnie.
SU dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy.

Beata Zdunek