25.11.2020

25 listopada 1902 roku prezydent USA Teodor Roosevelt wybraÅ‚ siÄ™ z przyjacióÅ‚mi na polowanie, w czasie którego postrzelono maÅ‚ego niedźwiadka. Prezydent nakazaÅ‚ opatrzenie i uwolnienie zwierzÄ™cia, co zostaÅ‚o zilustrowane komiksem w waszyngtoÅ„skiej prasie. Jeden z czytelników, zainspirowany tym wydarzeniem, stworzyÅ‚ pluszowÄ… zabawkÄ™ dla dzieci w formie misia, którÄ… nazwaÅ‚ Teddy Bear, nawiÄ…zujÄ…c do imienia prezydenta. Tak też narodziÅ‚a siÄ™ angielska nazwa pluszowego misia (teddy bear). Ta wyjÄ…tkowa zabawka od blisko 120 lat cieszy siÄ™ niesÅ‚abnÄ…cÄ… popularnoÅ›ciÄ… wÅ›ród najmÅ‚odszych. Pluszowe misie sÅ‚użą za pocieszycieli, przyjacióÅ‚, a nawet poduszki, zostajÄ… bohaterami książek i trafiajÄ… na wielki ekran jako gwiazdy filmowe. W 2002 roku pluszowy miÅ› doczekaÅ‚ siÄ™ także wÅ‚asnego Å›wiÄ™ta, które obchodzone jest 25 listopada. DziÅ› klasom 1-3 pluszowy przyjaciel towarzyszyÅ‚ w czasie zdalnych lekcji -byÅ‚o przytulnie i miÅ‚o.