Czwórka na tropie kultury

01.10.2020

W ramach projektu "Czwórka na tropie kultury" szesnastoosobowa grupa Dzieci z klas 6 wzięła udziaÅ‚ w projekcie filmowym w kinie Echo. Najpierw obejrzeliÅ›my film "Binti", który zostaÅ‚ wyemitowany w ramach 7 MiÄ™dzynarodowego Festiwalu Filmowego.
Binti – przebojowa 12-latka prowadzi swojego vloga i marzy o sÅ‚awie. Grozi jej jednak deportacja do rodzinnego Konga. Ratunku upatruje w miÅ‚oÅ›niku natury – Eliasie, jego mamie i… sile Internetu.
Po wzruszajÄ…cym i mÄ…drym seansie, zwiedziliÅ›my projektorniÄ™, wysÅ‚uchaliÅ›my historii o kinie Echo, a później wziÄ™liÅ›my udziaÅ‚ w warsztatach filmowych.

DziÅ› nauczyliÅ›my siÄ™ zasad tworzenia storyboardów i ustawiania parametrów filmu. To byÅ‚ dobrze spÄ™dzony czas.