Jadwiga Podeszwa - spotkanie autorskie

09.10.2020

Czwartkowe popoÅ‚udnie, 08.10.2020 r. uczniowie klas 3b i 3d spÄ™dzili w towarzystwie naszej lokalnej regionalistki - pani Jadwigi Podeszwy. Spotkanie zostaÅ‚o zorganizowane przez Stowarzyszenie PrzyjacióÅ‚ Czwórki w ramach realizowanego projektu "Czwórka na tropie kultury 2020", który wspóÅ‚finansowany jest przez GminÄ™ Jarocin. Pisarka opowiedziaÅ‚a uczniom o swoim dorobku literackim, zainteresowaniach gwarÄ… wielkopolskÄ… i przekazaÅ‚a podstawowe wiadomoÅ›ci na temat jÄ™zyka gwarowego.

ByÅ‚ też czas na parafrazÄ™ opowiadania autorstwa pisarki oraz jej przeróbkÄ™ utworu Tuwima pt. "Lokomotywa". Uczniowie naprawdÄ™ dobrze siÄ™ bawili, aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, a nawet otrzymali teksty parafrazy "Lokomotywy" na wÅ‚asność oraz okolicznoÅ›ciowe zakÅ‚adki do książek.