Mama, tata i ja...Bliżej sztuki

25.06.2020

Mama, Tata i Ja … bliżej Sztuki!
Z inicjatywy Pani Moniki Kuli uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w konkursie
na najciekawszÄ… i najbardziej oryginalnÄ… interpretacjÄ™ dzieÅ‚a znanego twórcy rzeźby czy malarstwa w postaci zdjÄ™cia (tzw. żywego obrazu). Å»ywy obraz (franc. Tableau vivant) to rekonstrukcja dzieÅ‚a malarstwa lub rzeźby, tworzona przy udziale ludzi, przedstawiajÄ…cych postawÄ…, ubiorem, mimikÄ… danÄ… scenÄ™. Efekty pracy uczniów zÅ‚ożone ze zdjÄ™cia mozaiki oryginalnego dzieÅ‚a i uczniowskiej interpretacji należaÅ‚o przesÅ‚ać do 20 maja 2020r.,

PiÄ™kny finaÅ‚ miaÅ‚ nasz projekt, a kreatywnosć i twórczość mÅ‚odych artystów mozna zobaczyć na filmiku

"Mama, tata i ja...Bilżej sztuki"

Dla nas wszystkie Dzieci sÄ… zwyciÄ™zcami, dlatego każde z 25 uczestników otrzymaÅ‚o wydruk swojej pracy. UdaÅ‚o siÄ™ to dziÄ™ki dofinansowaniu Rady Rodziców ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ nr 4, dotacji z Banku SpóÅ‚dzielczego w Jarocinie i wsparciu finansowemu oraz artystycznemu pana Szymona DraÅ„czuka - reprezentujÄ…cego firmÄ™ AKADR.
Nasz wspólny projekt wywoÅ‚ywaÅ‚ wiele emocji, doczekaÅ‚ siÄ™ publikacji na stronie Gazety JarociÅ„skiej, realizacji filmowej, a zasiÄ™g postu na szkolnym fb to ok 15.000 obserwujÄ…cych. W tajemnicy Wam powiemy, że dzwoniono do nas w jego sprawie z TVP ABC.
Raz jeszcze gratulujemy wszystkim Artystom i cieszymy się, że dzięki niemu wszyscy jesteśmy ... Bliżej sztuki.