Tydzień życzliwości

28.02.2020

DzieÅ„ 1 i 2 Tygodnia Å»yczliwoÅ›ci upÅ‚ynÄ…Å‚ pod hasÅ‚em „Koleżanko, kolego – zanim wejdziesz napisz coÅ› miÅ‚ego”. Na drzwiach do klas i gabinetów zostaÅ‚y umieszczone arkusze papieru, na których pisaliÅ›my miÅ‚e sÅ‚owa, pozdrowienia, pozytywne emocje lub rysowaliÅ›my buźki. Zaangażowali siÄ™ wszyscy: uczniowie, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoÅ‚y i rodzice. Bycie życzliwym ma niezwykÅ‚Ä… moc!

DzieÅ„ 3 upÅ‚ynÄ…Å‚ pod hasÅ‚em „Z życzliwoÅ›ciÄ… dzielÄ™ siÄ™ sÅ‚odkoÅ›ciÄ…”. CzÄ™stowaliÅ›my siÄ™ smakoÅ‚ykami, owocami, mniej lub bardziej zdrowymi przekÄ…skami. RobiliÅ›my to z dobrej woli, nie z obowiÄ…zku. Å»yczliwość jest sÅ‚odka, jak wata cukrowa!

DzieÅ„ 4 - Tolerancja i życzliwość to niezwykle cenne wartoÅ›ci zarówno w relacjach uczniowskich, jak i w życiu każdego czÅ‚owieka. Aby podkreÅ›lić ich znaczenie klasy ubraÅ‚y siÄ™ w okreslonych kolorach. M. in. byÅ‚a czerwieÅ„, czerÅ„, zieleÅ„, byÅ‚ granat i soczysty żóÅ‚ty. Przy okazji staraliÅ›my siÄ™ obudzić wiosnÄ™ i korzystajÄ…c z piÄ™knego sÅ‚oÅ„ca zrobiliÅ›my na boisku meksykaÅ„skÄ… falÄ™.

DzieÅ„ 5 - w szkole zagoÅ›ciÅ‚y zachÄ™tki i motywce: weź uÅ›miech, weź ze sobÄ… dobre sÅ‚owo czy komplement, które rozchodziÅ‚y siÄ™ jak Å›wieże buÅ‚eczki. Na pierwszym piÄ™trze szkoÅ‚y można byÅ‚o zrobić sobie zdjÄ™cie ze Å›miesznymi gadżetami lub wziąć udziaÅ‚ w karaoke.

Tydzień Życzliwości minął, ale życzliwość trwa!