Noc Biologów

13.01.2020

Dnia 10 stycznia klasy 5a i 6b wzięły udziaÅ‚ w IX edycji Nocy Biologów, która odbywaÅ‚a siÄ™ pod hasÅ‚em: „Globalne zmiany Å›rodowiska”.
GÅ‚ówny cel uczestnictwa to wcielenie siÄ™ uczniów w rolÄ™ biologów i udziaÅ‚ w pokazach, eksperymentach, wykÅ‚adach i warsztatach.

Uczniowie wziÄ™li udziaÅ‚ w wykÅ‚adach pt.: „Wymieranie gatunków na Ziemi”, „Jak czÅ‚owiek przeksztaÅ‚ciÅ‚ doliny rzeczne i co z tego wynikÅ‚o – przykÅ‚ad rzeki Warty”, oraz warsztatach: „Tropem naszych ssaczych przyjacióÅ‚”.

Mieli możliwość uczestniczyć w projekcie „Przypinka”, warsztacie: „Wodne eksperymenty”, a także niezwykÅ‚Ä… okazjÄ™ zobaczenia rzadkich egzotycznych gatunków pajÄ™czaków (ptaszniki), owadów, pÅ‚azów, gadów, jak również dowiedzieć siÄ™ wielu informacji o ich hodowli.
ChÄ™tni uczniowie zagrali w grÄ™ planszowÄ…: „Być chomikiem to pestka” i przekonali siÄ™ z jakimi trudami i niebezpieczeÅ„stwami musi zmierzyć siÄ™ chomik europejski podczas czterech pór roku.

PoÅ‚Ä…czyÅ‚a nas fascynacja biologiÄ…; byliÅ›my zachwyceni, a jednoczeÅ›nie zmÄ™czeni po niemalże caÅ‚ym dniu wÄ™drówek po korytarzach wiedzy. Mimo to planujemy już udziaÅ‚ w nastÄ™pnej edycji za rok