Bądź kumplem nie dokuczaj

28.11.2019

„Mam tÄ™ moc, masz i ty!” pod takim hasÅ‚em w tym tygodniu odbyÅ‚y siÄ™ zajÄ™cia w klasie I C. Tym samym pierwszaki również doÅ‚Ä…czyÅ‚y do kampanii spoÅ‚ecznej „BÄ…dź kumplem, nie dokuczaj”. GÅ‚ównym zadaniem dzieci byÅ‚o znalezienie odpowiedzi na pytanie „Kim jest superbohater?” oraz jakie mamy „supermoce”. Dzieci poznaÅ‚y także piosenkÄ™, której przesÅ‚aniem jest to, że każdy z nas jest wyjÄ…tkowy. Natomiast ciekawe filmiki znanych sportowców takich jak Robert Lewandowski, Jakub BÅ‚aszczykowski czy Marcin Gortat pokazaÅ‚y uczniom, jak należy dbać o kolegów czy koleżanki i pomagać sobie nawzajem. CaÅ‚ość przypieczÄ™towaÅ‚ „Kodeks Kumpla”, który bardzo spodobaÅ‚ siÄ™ dzieciom i znalazÅ‚ swoje miejsce w sali lekcyjnej.

DziÅ› z samego rana na wspólnych zajÄ™ciach spotkali siÄ™ uczniowie klas IIb i IId. Dzieci wzięły udziaÅ‚ w kampanii spoÅ‚ecznej "BÄ…dź kumplem, nie dokuczaj". Znani wszystkim sportowcy promujÄ…cy wÅ‚aÅ›ciwe relacje oparte na empatii, skÅ‚onili drugoklasistów do dyskusji nad znaczeniem sÅ‚owa kumpel. Omówiono Kodeks Kumpla oraz znaczenie poszczególnych jego punktów. Wszyscy zgodnie swierdzili, że bycie kumplem to nic innego jak relacje oparte na koleżeÅ„stwie, pomocy i szacunku dla innych.

28 listopada klasa 3 b wzięła udziaÅ‚ w 5 edycji ogólnopolskiej kampanii "BÄ…dź kumplem, nie dokuczaj" Cartoon Network. Celem projektu jest zwiÄ™kszenie Å›wiadomoÅ›ci spoÅ‚eczeÅ„stwa na temat dokuczania wÅ›ród dzieci oraz wzmacnianie postaw koleżeÅ„skich. W ramach warsztatów uczniowie definiowali pojÄ™cie superbohatera i zastanawiali siÄ™ nad wyjÄ…tkowymi cechami oraz różnorodnoÅ›ciÄ… każdego z nas. Tworzyli także sylwetki superbohaterów które byÅ‚y unifikacjÄ… cech tworzÄ…cych go uczniów.I tak jak powiedziaÅ‚ Robert Lewandowski ambasador tegorocznej edycji "Najważniejsze to grać fair i być dobrym kumplem"