Åšniadanie daje moc

13.11.2019

W ramach ogólnopolskiej akcji "Åšniadanie daje moc" uczniowie klas 1-3 po raz kolejny wziÄ™li udziaÅ‚ w szkolnym projekcie Kuchenne rewolucje w Czwóreczce, którego celem jest zwiÄ™kszenie Å›wiadomoÅ›ci uczniów na temat zdrowego odżywiania.

Dyrektor szkoÅ‚y pani Iwona Tobolska powitaÅ‚a zaproszonych goÅ›ci i uczniów zachÄ™cajÄ…c do udziaÅ‚u w zmaganiach kulinarnych. Po krótkim programie artystycznym w wykonaniu klasy Ie i IIId oraz losowaniu zespoÅ‚ów kucharskich nastÄ…piÅ‚o przeciÄ™cie "owocowej wstÄ™gi" nowej stoÅ‚ówki szkolnej. Tego dnia uczniowie peÅ‚nili rolÄ™ kucharzy przygotowujÄ…c smaczne posiÅ‚ki, a sale lekcyjne zamieniÅ‚y siÄ™ w kuchnie smaków. W przygotowaniach pysznych potraw ochoczo wspierali goÅ›cie i rodzice, dziÄ™ki którym na szkolnych "stolikach Å›niadaniowych" znalazÅ‚y siÄ™ nie tylko kolorowe kanapki, ale także apetyczne przekÄ…ski i owocowe napoje zachÄ™cajÄ…ce do wspólnego biesiadowania. OdwiedzajÄ…c każdÄ… kuchniÄ™ smaków goÅ›cie byli pod wielkim wrażeniem zaangażowaniu i pomysÅ‚owoÅ›ci maÅ‚ych kucharzy.

ZwieÅ„czeniem projektu byÅ‚a prezentacja przyrzÄ…dzonych potraw oraz ogÅ‚oszenie zwyciężczyni konkursu na logo stoÅ‚ówki uczennicy z klasy Ve, Matyldy Kaczmarek. Wszystkim goÅ›ciom i uczestnikom kulinarnych zmagaÅ„ wrÄ™czono podziÄ™kowania i pamiÄ…tkowe dyplomy.