Czytać każdy może

11.11.2019

Uczniowie klas drugich brali udziaÅ‚ w projekcie edukacyjnym, którego celem byÅ‚o budowanie nawyku codziennego czytania, co nie jest niczym innym jak tylko doskonaleniem kompetencji czytelniczych. PasjÄ™ czytania należy zaszczepiać od najmÅ‚odszych lat, ponieważ peÅ‚ni ona ważnÄ… rolÄ™ w rozwoju dziecka - pobudza wyobraźniÄ™, uczy samodzielnego myÅ›lenia, ćwiczy pamięć i koncentracjÄ™. ZajÄ™cia odbywaÅ‚y siÄ™ w towarzystwie ukochanych przez wszystkich SÅ‚odziaków.

MieliÅ›my dzienniczki do czytania w domu, czytaliÅ›my gÅ‚oÅ›no w klasie, rysowaliÅ›my poszczególne postaci, tworzyliÅ›my komiksy, Å›piewaliÅ›my dedykowanÄ… SÅ‚odziakom piosenkÄ™. To byÅ‚ bardzo sympatyczny projekt czytelniczy, który wyzwoliÅ‚ wiele dziaÅ‚aÅ„ i uruchomiÅ‚ kreatywność drugoklasistów uzmysÅ‚awiajÄ…c wszystkim, że warto czytać i rozwijać siÄ™ jednoczeÅ›nie