Waga uwagi

13.11.2019

"Waga uwagi" to nazwa projektu, w którym uczestniczÄ… uczniowie klas II. AutorkÄ… oraz prowadzÄ…cÄ… jest pani SÅ‚awomira Tobolska - pracownik Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Jarocinie.

Celem zajęć jest poprawa spokoju, koncentracji i opanowania, w konsekwencji większa uważność/samoświadomość oraz zmniejszanie codziennego stresu i nauka strategii zaradczych w trudnych sytuacjach.

Ćwiczenia uważnoÅ›ci ukierunkowane na lepszÄ… Å›wiadomość otoczenia sÄ… zintegrowane z ćwiczeniami ruchowymi poprawiajÄ…cymi Å›wiadomość ciaÅ‚a. Dzieci bardzo chÄ™tnie uczestniczÄ… w zajÄ™ciach, sÄ… nimi zaciekawione, coraz bardziej skoncentrowane i uważne. UdaÅ‚o siÄ™ nawet wykreować postać "Cichacza", który towarzyszy dzieciom na co dzieÅ„ i posiada moc wyczarowywania ciszy