Klasowe wycieczki

Ia, Ic, Ie w Bryllandii

W poniedziaÅ‚ek (2.12.) uczniowie klas I A, I C oraz I E wybrali siÄ™ na peÅ‚nÄ… atrakcji wycieczkÄ™ do "Bryllandii" w Witaszycach. Dzieci zobaczyÅ‚y żywÄ… SzopkÄ™ BożonarodzeniowÄ…, karmiÅ‚y zwierzÄ…tka oraz jechaÅ‚y bryczkÄ…. Bardzo podobaÅ‚y im siÄ™ wesoÅ‚e zabawy i gry w dzieciÄ™cej sali oraz skoki na dmuchanych zamkach. DekorowaÅ‚y również pierniki, które bÄ™dÄ… mogÅ‚y zawiesić w domu na swojej choince. NajwiÄ™cej jednak emocji wzbudziÅ‚o spotkanie ze ÅšwiÄ™tym MikoÅ‚ajem. Najpierw każde dziecko napisaÅ‚o do niego list i wrzuciÅ‚o do skrzynki pocztowej. Podczas wizyty MikoÅ‚aja, każdy mógÅ‚ do niego podejść i porozmawiać. Wszyscy uczniowie piÄ™knie zaÅ›piewali mu piosenkÄ™ specjalnie przygotowanÄ… dla goÅ›cia. Tym miÅ‚ym akcentem pierwszaki rozpoczęły przygotowania do ÅšwiÄ…t Bożego Narodzenia.

IIc i IId - bombki i mydełka

Uczniowie klasy 2 c i 2d zwiedzili fabrykÄ™ bombek LOTOS oraz Muzeum MydÅ‚a w zakÅ‚adzie ADPAL. Uczestniczyli także w warsztatach podczas których samodzielnie pomalowali i ozdobili Å›wiece. PrzepiÄ™kne Å›wiece oraz zakupione bombki ozdobiÄ… domy w czasie ÅšwiÄ…t Bożego Narodzenia.

IIIb w piekarni

DziÅ› klasa 3b byÅ‚a na najlepszej zdaniem dzieciaków wycieczce. Wizyta w piekarni obfitowaÅ‚a w wiele niespodzianek. Po pierwsze byliÅ›my piekarzami uczestniczÄ…c w produkcji chleba: przesiewaliÅ›my mÄ…kÄ™, ukÅ‚adaliÅ›my na póÅ‚kach bochenki do pieczenia i obsypywaliÅ›my je makiem. Po drugie byliÅ›my cukiernikami: wypeÅ‚nialiÅ›my eklery, dekorowaliÅ›my tort i babeczki. Po trzecie najsÅ‚odsze zostaliÅ›my podjÄ™ci sÅ‚odkim poczÄ™stunkiem.

Okazało się jednak, że najbardziej smakował nam świeży chlebek. Wyszliśmy z piekarni z wypiekami na twarzy i w rękach. Właścicielom bardzo dziękujemy

IIIa w Planetarium

24 października 2019r. klasa IIIa pojechaÅ‚a na wycieczkÄ™ do Planetarium do Potarzycy. Dzieci zobaczyÅ‚y Ogród Planet oraz wzięły udziaÅ‚ w seansie astronomicznym. Pod kopuÅ‚Ä… planetarium mogliÅ›my obserwować 6 tysiÄ™cy gwiazd, zaćmienie SÅ‚oÅ„ca, Księżyc, meteory, komety, sztuczne satelity. To byÅ‚a piÄ™kna lekcja astronomii.

L. Walendowska

II d i II c w Nenufar Parku w Kościanie

17.09. klasy II d i II c odwiedziÅ‚y Nenufar Park w KoÅ›cianie. WspaniaÅ‚e bawiliÅ›my siÄ™ na.Wyspie Piratów. UdaÅ‚o nam siÄ™ skorzystać z licznych atrakcji. Wspólnie zjedliÅ›my obiad i po wyczerpujÄ…cej zabawie wróciliÅ›my do SzkoÅ‚y

I. Jajor