Młodzi głosują

20.10.2019

W dniu 10 października 2019r. doÅ‚Ä…czyliÅ›my do 900 szkóÅ‚ w caÅ‚ej Polsce i przeprowadziliÅ›my symulacje wyborów parlamentarnych w ramach programu edukacyjnego „MÅ‚odzi gÅ‚osujÄ…”. Jego celem jest zachÄ™cenie mÅ‚odych ludzi do uczestnictwa w życiu publicznym, w tym w przyszÅ‚oÅ›ci do Å›wiadomego udziaÅ‚u w wyborach. Grupa 4 uczniów z klasy VIIIc wraz z nauczycielami historii i wiedzy o spoÅ‚eczeÅ„stwie stworzyÅ‚a lokal wyborczy i szkolnÄ… komisjÄ™ wyborczÄ…, których zadaniem byÅ‚o czuwanie nad prawidÅ‚owym przebiegiem wyborów.

Na kartach wyborczych przesÅ‚anych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej umieszczono nazwy rzeczywistych komitetów wyborczych biorÄ…cych udziaÅ‚ w wyborach powszechnych. Uprawnionych do gÅ‚osowania byÅ‚o 159 uczniów. Frekwencja wynosiÅ‚a 91,2%.

Niniejszy materiaÅ‚ ma wyÅ‚Ä…cznie charakter edukacyjny i nie wspiera żadnego z kandydatów, komitetów wyborczych i reprezentowanych przez nie partii.