Pierwsz Pomoc - bijemy rekord!

16.10.2019

DziÅ› w samo poÅ‚udnie już po raz 7 tysiÄ…ce uczestników podjęło próbÄ™ pobicia Rekordu w Pierwszej Pomocy. Koordynatorem akcji na terenie kraju jest Wielka Orkiestra ÅšwiÄ…tecznej Pomocy. Punktualnie o godzinie 12:00 w caÅ‚ej Polsce przez póÅ‚ godziny trwaÅ‚a próba pobicia rekordu, w której udziaÅ‚ wzięło aż 1 399 instytucji i aż 144 867 osób! WÅ›ród nich ponad 200 uczniów naszej szkoÅ‚y. Koordynatorem akcji na terenie szkoÅ‚y byÅ‚a p. Hanna Jakubiak. Do wspóÅ‚pracy wÅ‚Ä…czyli siÄ™ rodzice, wychowawcy klas, nauczyciele EDB i nasza pani pielÄ™gniarka p. Maria Nowak KlarzyÅ„ska.

16 października - to nie przypadkowa data - dziÅ› obchodzimy Europejski DzieÅ„ Przywracania CzynnoÅ›ci Serca. DzieÅ„ ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystÄ…piÅ‚o nagÅ‚e zatrzymanie krążenia. Próba bicia Rekordu jest zatem Å›wietnÄ… okazjÄ… do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynnoÅ›ci ratujÄ…cych życie przez najmÅ‚odszych i najstarszych.

ZachÄ™camy do obejrzenia filmiku przygotowanego przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – „I ty możesz uratować życie - to takie proste” https://www.facebook.com/latamybyratowac/videos/2456189264446407/