IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

08.10.2019

W piÄ…tek 4 października 2019 r. obchodziliÅ›my w naszej szkole IX Åšwiatowy DzieÅ„ Tabliczki Mnożenia. Od samego rana na korytarzach można byÅ‚o spotkać patrole egzaminacyjne, które przeprowadzaÅ‚y egzamin ustny wÅ›ród uczniów, nauczycieli i rodziców.

Uczniowie mogli również sprawdzić siÄ™ w egzaminie pisemnym, w którym można byÅ‚o uzyskać certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. ZwieÅ„czeniem akcji byÅ‚ oczywiÅ›cie przez uczniów lubiany Åšlimak Matematyczny, który pokazaÅ‚, że matematyka i tabliczka mnożenia nie sÄ… takie straszne, a raczej dajÄ… nam dużo satysfakcji, przyjemnoÅ›ci ale zarazem emocji w grze rywalizacyjnej miÄ™dzy klasami. Tak oto przebiegaÅ‚y obchody ÅšwiÄ™ta Tabliczki Mnożenia w naszej szkole w klasach IV -VIII.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w edukacji wczesnoszkolnej.

Do akcji przystÄ…pili nie tylko uczniowie klas starszych, ale również trzecioklasiÅ›ci. Pierwszy etap - to „egzamin”, który opieraÅ‚ siÄ™ na losach. Każdy, kto odpowiedziaÅ‚ na 5 pytaÅ„ z losu mógÅ‚ brać udziaÅ‚ w zabawach matematycznych. Zabawy te przeprowadzone zostaÅ‚y na korytarzu szkolnym, na którym przygotowano 6 stanowisk z różnymi zabawami matematycznymi. ByÅ‚„ PiÅ‚karz matematyk”, „Olimpijczyk”, „Kabum”, „PajÄ…k”, czy zabawa z kostkami i kubkami. Stanowiskami opiekowali siÄ™ asystenci, byli to uczniowie z klasy VIIc, którzy nadzorowali przebieg każdej gry i zabawy matematycznej. Tego dnia byÅ‚a zabawa, byÅ‚a rywalizacja, byÅ‚ ruch, ale byÅ‚a i matematyka. Okazuje siÄ™, że nauka poprzez zabawÄ™ przynosi pozytywne efekty. Uczniowie Å›wietnie siÄ™ bawili, na koniec wszyscy otrzymali legitymacje „Eksperta Tabliczki Mnożenia”, a najlepsi - dyplomy „Mistrza Tabliczki Mnożenia”. W klasie IIIa – dyplom Mistrza Tabliczki Mnożenia zdobyÅ‚a Maria Krystowiak, w IIIb – Witold Grala, w IIIc – Justyna Cegielska, a w IIId – Igor Nowakowski. Tego dnia okazaÅ‚o siÄ™, że wszyscy trzecioklasiÅ›ci mogÄ… mieć wielki powód do dumy i motywacjÄ™ do dalszego doskonalenia matematycznej wiedzy, zwÅ‚aszcza w zakresie tabliczki mnożenia i dzielenia.