Europejski Tydzień Sportu 2019

27.09.2019

W dniach 23 – 27 wrzeÅ›nia 2019 r. w Zespole SzkóÅ‚ nr 4 w Jarocinie obchodzono EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU.
W ramach obchodów odbyÅ‚y siÄ™ sportowe rozgrywki miÄ™dzyklasowe .

Wychowawcy klas I-III zorganizowali dla swoich podopiecznych wyÅ›cigi rzÄ™dów. Rywalizacja sportowa mÅ‚odszych dzieci zaplanowana zostaÅ‚a na trzy dni, a podsumowanie rozgrywek odbywaÅ‚o siÄ™ bezpoÅ›rednio po zakoÅ„czonych zawodach. Każda klasa otrzymaÅ‚a pamiÄ…tkowy dyplom.

Dla klas IV-V również przygotowano wyÅ›cigi rzÄ™dów. ChÅ‚opcy klas VII-VIII brali udziaÅ‚ w rozgrywkach piÅ‚ki nożnej, natomiast dziewczÄ™ta graÅ‚y w palanta kopanego. Uczniowie klas starszych rywalizowali w swoich kategoriach, w systemie każdy z każdym. O ostatecznym wyniku decydowaÅ‚y punkty zdobyte przez reprezentacjÄ™ dziewczÄ…t i chÅ‚opców danej klasy.

Klasyfikacja drużynowa klas IV- VIII

Klasy I - bez prowadzonej klasyfikacji, wszyscy otrzymali złote medale za udział.
Klasa IIa– I miejsce (16 pkt.)
Klasa IIb – II miejsce (15 pkt.)
Klasa IIc – III miejsce (12 pkt.)
Klasa IId – IV miejsce (9 pkt.)
Klasy III i IV
Klasa IIIc – I miejsce (20 pkt.)
Klasa IIIa – II miejsce (16 pkt.)
Klasa IIIb – II miejsce (16 pkt.)
Klasa IIId – IV miejsce (13 pkt.)
Klasa IVa – V miejsce (11 pkt.)
Klasy V
Klasa Ve – I miejsce (25 pkt.)
Klasa Vd – II miejsce (19 pkt.)
Klasa Va – III miejsce (13 pkt.)
Klasa Vc – IV miejsce (12 pkt.)
Klasa Vb – V miejsce (10 pkt.)
Klasy VI
Klasa VId – I miejsce (20 pkt.)
Klasa VIa – II miejsce (12 pkt.)
Klasa VIb – III miejsce (9 pkt.)
Klasa VIc– III miejsce (9 pkt.)

Klasy VII
Klasa VIIb – I miejsce (10 pkt.)
Klasa VIIc – II miejsce (9 pkt.)
Klasa VIIa – III miejsce (5 pkt.)
Klasy VIII
Klasa VIIIa – I miejsce (7 pkt.)
Klasa VIIIb – II miejsce (5 pkt.)
Podsumowanie EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU odbywaÅ‚o siÄ™ sukcesywnie, tuż po zakoÅ„czeniu rozgrywek poszczególnych klas.
Klasy po zakoÅ„czeniu rozgrywek otrzymaÅ‚y dyplomy, zwyciÄ™zcy klas starszych natomiast otrzymali „Voucher na dzieÅ„ bez pytania”.
MiÅ‚a niespodzianka czekaÅ‚a na klasy I, które po zakoÅ„czeniu rywalizacji otrzymaÅ‚y ufundowane medale za udziaÅ‚.