Noc Naukowców

29.09.2019

100 lat Wyższego Szkolnictwa Technicznego w Poznaniu nasi uczniowie uczcili na Nocy Naukowców, którÄ… spÄ™dzili na Kampusie Morasko. Noc Naukowców to najwiÄ™ksze w Wielkopolsce wydarzenie popularno-naukowe, którego gÅ‚ównym celem jest pokazanie mÅ‚odym ludziom, jak pasjonujÄ…ca jest nauka w oÅ›rodkach inspirujÄ…cych do podejmowania wysiÅ‚ku naukowo-badawczego. Uczniowie klas VII i VIII zwiedzali wystawy, brali udziaÅ‚ w zajÄ™ciach praktycznych, byli sÅ‚uchaczami wykÅ‚adów, mogli sprawdzić swoje umiejÄ™tnoÅ›ci w zakresie ratownictwa medycznego, jak również podziwiać pokaz chemiczny.

Na uczelni każdy mógÅ‚ znaleźć coÅ› dla siebie, a nawet wygrać nagrodÄ™, co i naszym uczennicom siÄ™ udaÅ‚o. ByÅ‚ też czas na posiÅ‚ek i pamiÄ…tkowe zdjÄ™cia. Jak siÄ™ okazuje, nauka wcale nie jest nudna, trzeba siÄ™ tylko na niÄ… otworzyć i dać sobie szansÄ™ poznać jej tajniki.