Festyn Archeologiczny w Biskupinie

20.09.2019

We wtorek 17 wrzeÅ›nia 2019 r. uczniowie klasy IV a pod opiekÄ… swojego historyka i wychowawczyni wybrali siÄ™ na wycieczkÄ™ do Biskupina na coroczny Festyn Archeologiczny. Jubileuszowy, bo XXV festyn jak zawsze przyciÄ…gnÄ…Å‚ tÅ‚umy odwiedzajÄ…cych. PoÅ‚Ä…czono treÅ›ci poprzednich edycji i dziÄ™ki temu uczniowie zobaczyli wÄ…tki zwiÄ…zane ze starożytnym Egiptem, GrecjÄ… i Rzymem. Na polu bitwy obejrzeli zmagania rzymskich legionów z barbarzyÅ„cami, a w obozach wojskowych broÅ„ i uzbrojenie starożytnych wojowników. WszÄ™dzie zaÅ› spotkali Celtów, Gotów i Wandali, którzy niegdyÅ› zamieszkiwali terytorium dzisiejszej Polski. Aura nie do koÅ„ca sprzyjaÅ‚a, ale uÅ›miech byÅ‚ na każdej twarzy.

CzwartoklasiÅ›ci wrócili bardzo zadowoleni. ByÅ‚a to wspaniaÅ‚a lekcja historii!