Inauguracja roku szkolnego 2019/ 2020

03.09.2019

2 września o godz. 10.00 w hali sportowej naszej szkoły odbyła się uroczysta inauguracja
roku szkolnego 2019/ 2020  Fotorelacja

PrzybyÅ‚ych na inauguracjÄ™ uczniów, rodziców oraz zaproszonych goÅ›ci przywitaÅ‚a pani dyrektor Iwona Tobolska, która zwracajÄ…c siÄ™ do uczniów wspomniaÅ‚a, iż na dzieÅ„ dobry czeka na nich trochÄ™ niespodzianek w wizerunku szkoÅ‚y, oczywiÅ›cie bÄ™dÄ… również wyzwania edukacyjne wynikajÄ…ce z podstawy programowej, szczególnÄ… uwagÄ™ zwracać bÄ™dziemy na dziaÅ‚ania które pomogÄ… nam zbudować jeszcze lepsze relacje, szacunek i empatiÄ™ do drugiego czÅ‚owieka, czyli na zrozumieniu innych ludzi oraz zdolność wspóÅ‚odczuwania z nimi ich uczuć i emocji. Pani dyrektor zachÄ™caÅ‚a do podjÄ™cia wyzwania na rok szkolny 2019/ 2020.

Równolegle z  otwarciem roku szkolnego zainaugurowano projekt "Przerwany marsz 1939- 2019". GoÅ›ciliÅ›my Seniorów, Uczniów roku 1939, którzy 1 wrzeÅ›nia 1939 roku przerwali swój marsz do szkoÅ‚y...

IntencjÄ… projektu jest to, żeby 2-go wrzeÅ›nia 2019, w 80-tÄ… rocznicÄ™ wybuchu II wojny Å›wiatowej, mÅ‚ode pokolenie Polaków razem z Polskimi Dziećmi Wojny, udali siÄ™ do szkóÅ‚ na uroczystość rozpoczÄ™cia nowego roku szkolnego 2019/2020. Przekroczenie progów szkóÅ‚/klas przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokoÅ„czy ich przerwanÄ… przed osiemdziesiÄ™ciu laty edukacjÄ™. Pięć lat okupacji zabraÅ‚o ich beztroskie dzieciÅ„stwo przysparzajÄ…c dni peÅ‚nych cierpieÅ„ i smutku, niejednokrotnie odbierajÄ…c im życie. WchodzÄ…c do szkóÅ‚/klas razem z mÅ‚odym pokoleniem pokażą i udowodniÄ…, że ich poÅ›wiÄ™cenie, ich dramatyczny i trudny los nie poszedÅ‚ na marne. DziÄ™ki temu, że oni wytrwali, dzisiaj mÅ‚ode pokolenie może spokojnie rozpocząć edukacjÄ™ pod okiem swoich nauczycieli, wychowawców i opiekunów.