V Gminny Konkurs Polonistyczny

02.06.2019

Osiem szkóÅ‚ z gminy Jarocin przystÄ…piÅ‚o do 5. już konkursu promujÄ…cego czytelnictwo wÅ›ród czwartoklasistów. Po 7. konkurencjach, podczas których uczniowie w dwuosobowych grupach odpowiadali na pytania, rozpoznawali tytuÅ‚y baÅ›ni po cytatach, rozwiÄ…zywali krzyżówkÄ™, ukÅ‚adali wydarzenia w kolejnoÅ›ci chronologicznej, wskazywali bohaterów, wyÅ‚oniono zwyciÄ™zców. I m - Niepubliczna SzkoÅ‚a Podstawowa w Prusach, II m - SzkoÅ‚a Podstawowa w Jarocinie, III m - po dogrywce z naszÄ… CzwóreczkÄ… zajęła SzkoÅ‚a Podstawowa w Golinie, a nasi uczniowie zajÄ™li miejsce 4.

Wszystkim gratulujemy, bo spotkanie z baÅ›niami H. Ch. Andersena przebiegÅ‚o naprawdÄ™ w miÅ‚ej atmosferze. DziÄ™kujemy naszym sponsorom: Radzie Rodziców, Bankowi SpóÅ‚dzielczemu w Jarocinie, Piekarni - Cukierni PPHU "SÅ‚aw-Piek" oraz Cukierni Barczak, którzy ufundowali nagrody i sÅ‚odki poczÄ™stunek dla uczestników i ich opiekunów.