Patriotyczna MAJÓWKA 2019

03.05.2019

Poczet Sztandarowy, Dyrektor Szkoły i Nauczyciele wzięli udział w jarocińskich uroczystościach patriotycznych.

W czwartek 2 maja uczestniczyli w obchodach ÅšwiÄ™ta Flagi, natomiast w piÄ…tek przed poÅ‚udniem w parku mjr Zbigniewa GorzeÅ„skiego odbyÅ‚y siÄ™ uroczystoÅ›ci z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 96. rocznicy otwarcia parku. Po uroczystoÅ›ciach zgromadzeni przemaszerowali na plac prof. Józefa Klinkowskiego, gdzie przy Iglicy zÅ‚ożone zostaÅ‚y kwiaty z okazji 106. rocznicy pierwszej zbiórki jarociÅ„skich skautów. Tuż po godzinie 12 w koÅ›ciele pw. Chrystusa Króla odprawiona zostaÅ‚a msza Å›w. w intencji Ojczyzny.

W uroczystoÅ›ciach udziaÅ‚ wziÄ™li: Przyboczne Pocztu Sztandarowego: Amelia MÄ…ka, Kornelia Przepióra , Burchardt Oliwia
Chorąży Pocztu Sztandarowego: Damian Jankowski, Bartosz Kostuj
p.Karolina Motała, p. Izabela Woźnica i p. Iwona Tobolska