Żywa lekcja historii

Mieszko I i Chrzest Polski, Jak zostać rycerzem

W Å›rodÄ™, 27 marca br., uczniowie klas 5 i 4 uczestniczyli w zajÄ™ciach "Å»ywej lekcji historii" pt.: Mieszko I -Chrzest Polski" oraz Jak zostać rycerzem. ZajÄ™cia przeprowadzili przedstawiciele Bractwa Rycerskiego Kerin z Subkowych koÅ‚o Tczewa. Podczas zajęć uczniowie zapoznali siÄ™ z krainÄ… dawnych SÅ‚owian. Poznali wyglÄ…d grodu, w których mieszkali nasi przodkowie, zapoznali siÄ™ z ich wierzeniami, obyczajami, strojami oraz uzbrojeniem.

Poprzez dramę uczniowie sami wzięli udział w zaślubinach Mieszka i Dobrawy oraz w inscenizacji chrztu Polski z roku 966, będącego początkiem naszej państwowości. Dowiedzieli się, co trzeba było zrobić, aby zostać pasowanym na rycerza i jak wyglądała służba giermka.