Wizyta I a w bibliotece

17.02.2019

Dnia 12 lutego 2019 r. uczniowie klasy Ia wraz z wychowawczyniÄ… udali siÄ™ do Biblioteki Publicznej w Jarocinie. Bibliotekarka pani Justyna Nawrocka zaprezentowaÅ‚a uczniom książkÄ™ Marii Kownackiej „Plastusiowy pamiÄ™tnik”. Uczniowie z uwagÄ… wysÅ‚uchali najpierw krótkiego opowiadania o autorce i narodzeniu siÄ™ pomysÅ‚u na książkÄ™ o ludziku z plasteliny, a nastÄ™pnie rozdziaÅ‚u „O kleksiku z kaÅ‚amarza, co na nikogo nie zważa". Z wielkim zainteresowaniem obejrzeli również prezentacjÄ™ multimedialnÄ… na temat wyposażenia tornistra pierwszoklasisty w dawnych czasach i porównali przedmioty przedstawione na ilustracjach ze wspóÅ‚czesnymi przyborami szkolnymi. Na koniec podziÄ™kowali pani bibliotekarce za piÄ™kne zajÄ™cia i obiecali, że od dziÅ› bÄ™dÄ… czÄ™sto odwiedzać bibliotekÄ™. Po powrocie do klasy wszystkie pierwszaki ulepiÅ‚y ludzika z plasteliny – Plastusia, który staÅ‚ siÄ™ ozdobÄ… klasowej wystawki.

W. Kostuj