Spotkanie z TemidÄ… Vc

05.02.2019

5 lutego 2019r. klasa V c udaÅ‚a siÄ™ do SÄ…du Rejonowego w Jarocinie. W budynku uczniowie najpierw przeszli przez bramkÄ™ do wykrywania niebezpiecznych przedmiotów. Spotkanie w sali rozpraw poprowadziÅ‚ pan SÄ™dzia Maciej Gruchalski – przewodniczÄ…cy WydziaÅ‚u Rodzinnego i Nieletnich.

Uczniowie wziÄ™li udziaÅ‚ w niecodziennej lekcji, zasiedli na Å‚awach oskarżonych, obroÅ„ców, prokuratora czy za stoÅ‚em sÄ™dziowskim, ubrali siÄ™ w togi. UsÅ‚yszeli informacje na temat podstawowych zasad procesu karnego oraz zagrożeÅ„, z którymi mogÄ… siÄ™ zetknąć, a które mogÄ… doprowadzić mÅ‚odych ludzi przed wymiar sprawiedliwoÅ›ci. ProwadzÄ…cy ciekawie opowiadaÅ‚, przestrzegaÅ‚, odpowiadaÅ‚ na pytania. Na zakoÅ„czenie wizyty uczestnicy podziÄ™kowali panu sÄ™dziemu za interesujÄ…ce spotkanie przybliżajÄ…ce różne aspekty pracy sÄ…du. Dla dzieci byÅ‚a to z pewnoÅ›ciÄ… pouczajÄ…ca lekcja życia na przyszÅ‚ość.

I. Woźnica