Warsztaty i spektakl = pomysł na ciekawe popłudnie

12.10.2018

12 października br. chÄ™tni uczniowie z kl. VI c wraz z wychowawczyniÄ… wziÄ™li udziaÅ‚ w warsztatach zorganizowanych w JarociÅ„skim OÅ›rodku Kultury poprzedzajÄ…cych spektakl pt. "KasieÅ„ka". Tematyka warsztatów zwiÄ…zana byÅ‚a z treÅ›ciÄ… przedstawienia i dotyczyÅ‚a bycia osobÄ… nowÄ… w danej grupie. Uczniowie starali siÄ™ odpowiedzieć na nastÄ™pujÄ…ce pytania: Jak czuje siÄ™ nowa osoba w zżytej już grupie? Jak sporzÄ…dzić instrukcjÄ™ obsÅ‚ugi samego siebie? Jak poradzić sobie w nowej sytuacji? Co jest najtrudniejsze w byciu nowym/ nowÄ…? Uczestnicy byli bardzo zadowoleni, a przyjazna atmosfera skÅ‚aniaÅ‚a do rozmowy. Spektakl też byÅ‚ niespodziankÄ… dla widzów - nowa formuÅ‚a gry Å›wiatÅ‚a i cieni, wciÄ…gajÄ…ca i zabawna miejscami fabuÅ‚a mimo poważnych treÅ›ci oraz bezpoÅ›redni przekaz. To sprawiÅ‚o, że mimo 80-minutowego przedstawienia spektakl zapadÅ‚ widzom gÅ‚Ä™boko w pamięć i wszystkim siÄ™ podobaÅ‚.

Podsumowaniem wyjścia była wizyta w pizzerii "Primaverze", gdzie mieliśmy czas nie tylko na pizzę, ale i podsumowanie dnia. To był naprawdę produktywnie spędzony czas.

B. Jóskowiak